Wydarzenia z dnia

23 listopada 2021

1 wyników

Priorytety naukowe w zdrowiu na 2022 r. Rola Agencji Badań Medycznych w kreowaniu innowacyjnego systemu ochrony zdrowia

Agencja Badań Medycznych zaprasza na Konferencję pn. Priorytety naukowe w zdrowiu na 2022 r. Rola Agencji Badań Medycznych w kreowaniu innowacyjnego systemu ochrony zdrowia, która odbędzie się 23 listopada 2021 r. w formie hybrydowej. W trakcie konferencji podsumowane zostaną działania Agencji Badań Medycznych zrealizowane w 2021 roku oraz plany naukowe na 2022 rok.
 
Jedynym z pierwszych przyszłorocznych działań Agencji będzie ogłoszenie konkursu na niekomercyjne badania kliniczne w obszarze chorób cywilizacyjnych. Najbliższy rok będzie także czasem inwestycji w nowe, długo wyczekiwane projekty z zakresu wyrobów medycznych, ze szczególnym uwzględnieniem sztucznej inteligencji. Pochylimy się również nad założeniami konkursu na niekomercyjne badania kliniczne oceniające efektywność kliniczną i kosztową różnych produktów leczniczych w tym samym wskazaniu czyli badaniach typu head-to-head. 
 
W załączniku przesyłam informacje szczegółowe dotyczące wydarzenia. Zachęcam do ich udostępniania oraz udziału w konferencji.

2021-11-23 10:00:00