POLSTIM 2023 – uwaga: serce pod napięciem!

Opublikowane 04 maja 2023
POLSTIM 2023 – uwaga: serce pod napięciem!
„Plusy dodatnie i plusy ujemne” najnowszych wytycznych oraz zaleceń, najnowsze doniesienia z Kongresu EHRA 2023 a także interaktywne sesje dotyczące codziennej praktyki klinicznej w zakresie diagnostyki, terapii i opieki nad pediatrycznymi oraz dorosłymi pacjentami z arytmiami – to główne obszary merytoryczne konferencji POLSTIM 2023. Doroczne spotkanie naukowe specjalistów elektrofizjologii i elektroterapii zrzeszonych w Sekcji Rytmu Serca Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego odbędzie się w dniach 2-4 czerwca 2023 roku w Krakowie.
Międzynarodowe Warsztaty Stymulacji Fizjologicznej w Krakowie "PPC 2023"

Oprócz tradycyjnych formuł sesji: dydaktycznych, przypadków klinicznych, specjalnych oraz plakatowych dla uczestników tegorocznej konferencji POLSTIM przygotowano naukowe nowości. Pierwszy dzień konferencji rozpoczną Międzynarodowe Warsztaty Stymulacji Fizjologicznej w Krakowie "PPC 2023" z transmisjami zabiegów z zakresu elektrofizjologii do sal wykładowych na żywo. Moderatorami warsztatów będą najwybitniejsi na świecie specjaliści w dziedzinie stymulacji elektrofizjologicznej: M. Jastrzębski (Kraków), P. Dąbrowski (Zamość),  H. Burri (Genewa) oraz K. Čurila (Praga).

Serce pod napięciem czyli arytmiczny thriller nocą!

Kino Nocne z nagranymi zabiegami elektrokardiologicznymi to nieformalne prezentacje i swobodne dyskusje z ekspertami, które w ramach specjalnej sesji odbędą się wieczorem drugiego dnia konferencji. W agendzie sesji zaplanowano między innymi tematy takie jak: stymulacja układu bodźcoprzewodzącego, kardioneuroblacja ze stymulacją nerwu błędnego, usuwanie układów do elektroterapii. Zapraszamy nie tylko nocnych marków.

Kobiecy pierwiastek

Czy elektroterapia jest kobietą? Na to pytanie postarają się odpowiedzieć prelegentki – specjalistki z zakresu elektrofizjologii i elektroterapii z różnych ośrodków w Polsce. Sesję poprowadzą: A. Kołodzińska (Warszawa) oraz E. Jędrzejczyk-Patej (Zabrze). Z prelekcjami wystąpią: A. Kotalczyk (Zabrze), A. Wojdyła-Hordyńska (Opole), L. Chmielewska-Michalak (Poznań) oraz A. Kołodzińska (Warszawa). Wykładowczynie zaproszą uczestników (obojga płci) do dyskusji o tym, czy w świetle aktualnej wiedzy medycznej wiadomo o odrębnościach diagnostycznych zaburzeń rytmu serca u kobiet i mężczyzn oraz czy płeć pacjenta ma znaczenie w kontekście przebiegu, bezpieczeństwa i skuteczności procedur z zakresu elektrofizjologii i elektroterapii i jeśli tak, na jakie aspekty warto zwrócić uwagę w postępowaniu klinicznym.

„Plusy dodatnie i plusy ujemne” wytycznych oraz zaleceń

Tradycyjnie w ramach dorocznej konferencji Sekcji Rytmu Serca Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego nie zabraknie omówienia najnowszych wytycznych Europejskiego Towarzystwa Kardiologicznego (ESC) oraz doniesień z tegorocznego kongresu Europejskiej Asocjacji Zaburzeń Rytmu Serca (EHRA), który odbył się w kwietniu br. w Barcelonie. Jak zapowiadają organizatorzy, zaplanowane są konstruktywne dyskusje i debaty pomiędzy wykładowcami i uczestnikami, w których prelegenci zostaną zaproszeni do krytycznej oceny wytycznych i zaleceń, ujętych w kontekście codziennej praktyki klinicznej. Co zdaniem ekspertów sprawdza się wyjątkowo dobrze a co warto byłoby poddać rewizji? Przekonamy się już 2-4 czerwca w Krakowie.

Więcej informacji o konferencji POLSTIM 2023: https://polstim2023.ptkardio.pl/

źródło: Sekcja Rytmu Serca Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego