Tydzień Świadomości Niewydolności Serca
Aktualna lista powiatów z obostrzeniami w czasie pandemii (27.08.20)
W czwartek 27 sieprnia b.r. Minister Zdrowia Adam Niedzielski ogłosił aktualną listę powiatów, w których od piątku będą obowiązywały ograniczenia w związku z zakwalifikowaniem ich do "żółtej" i "czerwonej" strefy. Krakow trafił do strefy żółtej.
dr Paweł Rubiś: Masz obniżoną tolerancję wysiłku - to może być początek niewydolności serca!
dr hab. n. med. Paweł Rubiś, z Oddziału Klinicznego Chorób Serca i Naczyń CMUJ, Krakowskiego Szpitala Specjalistycznego im. Jana Pawła II, opowiada kiedy powinniśmy zgłosić się do lekarza, jakie objawy mogą świadczyć o niewydolności serca. Dowiedz się jak ich nie przegapić i kiedy konieczna jest konsultacja z lekarzem.
Agnieszka Wołczenko: na otrzymanie pełnej diagnozy i pełnego leczenia NS czeka się nawet kilka miesięcy
Agnieszka Wołczenko, Prezes Stowarzenia EcoSerce mówi o codziennych problemach chorych na niewydolność serca w Polsce, dzialaniach i apelach podejmowanych przez organizacje pacjentów oraz potrzebie poprawy dostepu do właściwej diagnostyki i leczenia NS.
prof. Małgorzata Lelonek - o potrzebie ograniczenia hospitalizacji z powodu NS
"Niewydolność serca jest pierwszą przyczyną hospitalizacji u pacjentów starszych powyżej 60 roku życia" - komentuje dla MedicalPress prof. dr hab. n. med. Małgorzata Lelonek, Kierownik Zakładu Kardiologii Nieinwazyjnej, Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. Więcej o tym jak zapobiegać hospitalizacjom z powodu niewydolności serca oraz o korzyściach z tym związanych w wywiadzie redakcji z prof. Lelonek.
Prof. Przemysław Leszek o losach KONS w trakcie pandemii
Prof. Przemysław Leszek, Przewodniczący Sekcji Niewydolności Serca, Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego, Kierownik Kliniki Niewydolności Serca i Transplantologii Narodowego Instytutu Kardiologii mówi o realizacji programu kompleksowej, koordynowanej opieki nad osobami z niewydolnością serca w trakcie pandemii koronawirusa.
Flozyny - nadzieja dla pacjentów z niewydolnością serca
W rozmowie z redakcją MedicalPress, prof. dr hab. n. med. Agnieszka Pawlak, Kierownik Pooddziału Niewydolności Serca Kliniki Kardiologii CSK MSWiA, przedstawiciel Sekcji Niewydolności Serca Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego, podkreśla jak ważne jest udostępnienie pacjentom z niewydolnością serca skutecznego leczenia z zastosowaniem flozyn, które zapobiega ostrym incydentom sercowo-naczyniowym i poprawia stan zdrowia oraz wydolność chorych.
Rola pielęgniarki kardiologicznej w optymalnej opiece nad pacjentem
O roli pielęgniarki kardiologicznej w optymalnej opiece i koordynacji leczenia pacjenta z chorobami sercowo-naczyniowymi rozmawiamy z pielęgniarką, Marią Łyżwą-Pączek z Pododdziału Niewydolności Serca Kliniki Kardiologii Inwazyjnej CSK MSWiA.
prof. Agnieszka Pawlak - leczenie niewydolności serca powinno być zgodne ze standardami klinicznymi
W rozmowie z redakcją MedicalPress, prof. dr hab. n. med. Agnieszka Pawlak, Kierownik Pooddziału Niewydolności Serca Kliniki Kardiologii CSK MSWiA, przedstawiciel Sekcji Niewydolności Serca Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego, mówi o tym czy niewydolność serca jest leczona optymalnie w Polsce oraz jak powinien wygladać standard terapii tej choroby, który pozwoli na poprawę rokowań pacjentów i znacząco wydłuży ich życie oraz sprawność.
Prof. Agnieszka Pawlak: mamy alarmujący wzrost zachorowań na niewydolność serca
Prof. dr. n. med. Agnieszka Pawlak, Kierownik Pooddziału Niewydolności Serca Kliniki Kardiologii CSK MSWiA wskazuje na alarmujący trend wzrastającej zachorowalności na niewydolność serca w Polsce, który trzeba zatrzymać. O tym jak zahamować ten negatywny trend prof. Pawlak opowiada w wywiadzie dla MedicalPress.
Prof. Przemysław Leszek - jak poprawić sytuację polskich chorych na niewydolność serca
Prof. Przemysław Leszek, Przewodniczący Sekcji Niewydolności Serca, Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego, Kierownik Kliniki Niewydolności Serca i Transplantologii Narodowego Instytutu Kardiologii omawia priorytetowe działania i elementy, które pozwalają ograniczyć skalę niewydolności serca w Polsce oraz poprawić rokowania chorych.
Prof. Przemysław Leszek: do niewydolności serca prowadzi większość chorób kardiologicznych
O tym czym jest niewydolność serca i dlaczego doświadczamy tak znacznego wzrostu zachorowań na tę jednostke chorobową rozmawiamy z prof. dr. hab. n. med. Przemysławem Leszkiem, Przewodniczącym Sekcji Niewydolności Serca, Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego, Kierownikiem Kliniki Niewydolności Serca i Transplantologii Narodowego Instytutu Kardiologii.
7 Elementów Niewydolności Serca – ich znajomość może uratować życie!
24 czerwca na konferencji prasowej eksperci Sekcji Niewydolności Serca Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego wraz z przedstawicielami pacjentów rozmawiali o niewydolności serca (NS) – realnej narastającej epidemii XXI wieku. Na przestrzeni ostatnich 10 lat zaobserwowano wzrost liczby chorych o prawie 15%.
Partnerzy: