Uruchomienie wirtualnych sesji plenarnych ESMO zapewni szybki dostęp do przełomowych badań nad rakiem

Opublikowane 19 lutego 2021
Uruchomienie wirtualnych sesji plenarnych ESMO zapewni szybki dostęp do przełomowych badań nad rakiem
ESMO, wiodąca organizacja zajmująca się onkologią medyczną, uruchamia nową ważną usługę służącą do szybkiego rozpowszechniania badań, aby przyspieszyć wdrażanie wyników badań z korzyścią dla pacjentów z rakiem.
- W szybko rozwijającym się świecie terminowość dostarczania pacjentom postępów w badaniach ma kluczowe znaczenie. Lekcje, które wyciągnęliśmy z pandemii COVID-19 nauczyły nas, że dzieląc się wynikami badań musimy wykazać się kreatywnością i na pewno nie możemy czekać na dwa, trzy dni w roku, w którym odbywają się duże kongresy onkologiczne. - mówi Solange Peters, prezes ESMO.

Wirtualne sesje plenarne ESMO będą łączyć zwięzłe prezentacje nowych danych, wnikliwą dyskusję oraz pytania i odpowiedzi publiczności w łatwo dostępne, 60-minutowe sesje online na żywo w dogodnych godzinach w różnych strefach czasowych. Pozostaną one dostępne w OncologyPRO, portalu internetowym ESMO, do późniejszego przeglądania.

Co miesiąc będą prezentowane najnowsze, oryginalne dane naukowe z randomizowanych badań onkologicznych III fazy lub badań II fazy, które wykażą niezwykłe korzyści terapeutyczne, wiedzę naukową lub postęp w dziedzinie niezaspokojonej potrzeby.

- Dzięki terminowej prezentacji danych klinicznych i naukowych, wirtualne sesje plenarne ESMO będą uzupełniać konwencjonalne kongresy naukowe i zwiększać ich wartość, przy jednoczesnym przestrzeganiu zasad wzajemnej oceny, analizy i interakcji z publicznością - mówi George Pentheroudakis, CMO ESMO.

W każdym miesiącu do prezentacji przyjmowane będą maksymalnie dwa streszczenia (z wyjątkiem września i listopada, kiedy ESMO jest gospodarzem najważniejszych kongresów). Streszczenia będą oryginalnymi danymi od międzynarodowych badaczy, wybranymi przez odpowiednich niezależnych specjalistów ESMO. Po prezentacji na wirtualnych plenarach ESMO, streszczenia zostaną opublikowane w Annals of Oncology i będą mogły zostać zaprezentowane na bis na następnym Kongresie ESMO.

Pierwsze wirtualne posiedzenie plenarne ESMO odbędzie się w piątek 19 lutego o godzinie 13:00 czasu środkowoeuropejskiego Skuteczność ewerolimusu u chorych na wczesnego raka piersi wysokiego ryzyka HR + / HER2-.

Wirtualne sesje plenarne ESMO są bezpłatnie dostępne dla wszystkich pracowników służby zdrowia pracujących w onkologii. Każdy, kto ma już istniejące darmowe konto ESMO, będzie mógł uzyskać dostęp i oglądać.

Źrodło: ESMO Press Office