Nowa ścieżka rozwoju dla start-upów. Ruszył konkurs Mother and Child Startup Challenge

Opublikowane 19 maja 2022
Nowa ścieżka rozwoju dla start-upów. Ruszył konkurs Mother and Child Startup Challenge
12 maja br. podczas konferencji ImpactCEE, dr Tomasz Maciejewski - Dyrektor Instytutu Matki i Dziecka ogłosił projekt Mother and Child Startup Challenge. Jest to konkurs, który redefiniuje podejście i możliwości startupów medycznych wobec współpracy z publicznym sektorem healthcare. Inicjatywa Instytutu Matki i Dziecka zawiązana z 4 szpitalami klinicznymi ma zapewnić rozwój najbardziej innowacyjnych projektów lub rozwiązań procesowych w ochronie zdrowia.
Jest to ważny krok w formowaniu ekosystemu sprzyjającemu współpracy zwinnych przedsiębiorstw z ośrodkami medycznymi. Konkurs Mother and Child Startup Challenge to przede wszystkim gotowość publicznych placówek na współpracę ze startupami. Jako szpital pediatrycznopołożnicy dysponujemy bazą ekspertów, danymi oraz infrastrukturą niezbędną do zaistnienia konkursu, który jest innowacyjny w skali Polski oraz jeden z nielicznych w Europie. Chcemy tym samym wzmocnić potencjał technologii oraz wyrobów medycznych skierowanych na ochronę zdrowia i życia. – podkresla Dyrektor Instytutu Matki i Dziecka dr Tomasz Maciejewski.

Inicjatorem projektu jest Instytut Matki i Dziecka we współpracy z 4 szpitalami – Instytutem „Centrum Zdrowia Matki Polki” w Łodzi, Wojewódzkim Specjalistycznym Szpitalem Dziecięcym w Olsztynie, Centrum Medycznym Żelazna w Warszawie oraz Uniwersyteckim Dziecięcym Szpitalem Klinicznym w Białymstoku.

Konkurs „Mother and Child Startup Challenge” rozpoczął rekrutację startupów z opracowaną technologią lub produktem gotowym do fazy testów i wdrożenia. Zakres tematyczny jest skoncentrowany na działalność kliniczną, profilaktykę, badania przesiewowe, edukację oraz analizę danych i zarządzanie procesami czy dokumentacją.

Oferujemy nieszablonową nagrodę. Poza wsparciem finansowym i eksperckim, chcemy podjąć współpracę z najlepszym startupem. Zarówno Instytut Matki i Dziecka jak i inni Współorganizatorzy gotowi są na wdrożenie
zwycięskiego rozwiązania i zapewnienie warunków do przebiegu tego procesu.
– Dyrektor IMiD dr Tomasz Maciejewski.

Szczegółowy plan, oferowane wsparcie oraz mentoring zależne będą od gotowości technologicznej produktu. W konkursie przewidziane są również nagrody dodatkowe.

Najnowsze informacje oraz formularz zgłoszeniowy dostępne są na stronie:
https://motherandchildstartupchallenge.pl/ 

źródło: IMiD