Centrum Badawczo – Rozwojowe American Heart of Poland certyfikowaną placówką

Opublikowane 13 stycznia 2022
Centrum Badawczo – Rozwojowe American Heart of Poland certyfikowaną placówką
Centrum Badawczo – Rozwojowe, należące do American Heart of Poland S.A., uzyskało Certyfikat Dobrej Praktyki Laboratoryjnej. Ten prestiżowy certyfikat przyznano ośrodkowi badań przedklinicznych nowych wyrobów medycznych, dotychczas  otrzymały go nieliczne działające w Europie jednostki naukowe.  Prowadzone w ramach American Heart of Poland badania od teraz są certyfikowane, co podnosi ich znaczenie gwarantując tym samym spełnienie niezwykle rygorystycznych warunków rejestracji nowych wyrobów medycznych stawianych przez agencje rejestracyjne.
Dobra Praktyka Laboratoryjna (DPL, ang. Good Laboratory Practice ) to system jakości zgodny z przepisami prawa zawartymi w rozporządzeniu Ministra Zdrowia z dnia 3 sierpnia 2021r. oraz zgodny z dyrektywą 2004/9/EC Parlamentu Europejskiego i Rady oraz właściwymi dokumentami OECD. Certyfikat Dobrej Praktyki Laboratoryjnej jest potwierdzeniem, iż CBR dba o wysoką rzetelność swojej działalności na każdym jej etapie - od planowania, przez prowadzenie i monitorowanie badań przedklinicznych, aż po ich ocenę pod kątem bezpieczeństwa zarówno dla człowieka, jak i dla środowiska. DPL wyznacza także standard w zakresie prowadzenia dokumentacji, jej archiwizacji oraz późniejszej prezentacji i interpretacji otrzymanych wyników.

- W naszym Centrum Badawczo – Rozwojowym badamy i wdrażamy innowacyjne wyroby medyczne, dlatego zachowanie wysokich standardów na każdym poziomie badań jest kluczowe dla całego procesu. Jako lekarze i naukowcy, mamy bardzo wysokie wymagania względem naszej pracy i badanych wyrobów, ale także duże poczucie odpowiedzialności, stąd starania o certyfikat. Na rynku jesteśmy kojarzeni z innowacyjnością i wysoką jakością, ten certyfikat to potwierdza. Dzisiaj możemy z dumą powiedzieć, że poza starannie dobranymi ekspertami, jesteśmy certyfikowaną placówką, która spełnia rygorystyczne wymogi, aby dostarczać najwyższej klasy usług – mówi dr hab. n. med. Piotr Buszman, prof. nadzwyczajny, Kierownik ds. Badań Przedklicznych Centrum Badawczo – Rozwojowego AHP.

Od lat w CBR prowadzone są wysokiej jakości badania translacyjne, których celem jest wprowadzenie do codziennej praktyki klinicznej nowych technologii. W ramach pracy placówki, najnowsze odkrycia medyczne mają szansę na bezpieczne przeniesienie do sali operacyjnej, gdzie będą ratować życie pacjentów.

Centrum Badawczo – Rozwojowe AHP istnieje od 2004 roku, aby w ramach struktur Grupy podnosić jakość wykonywanych usług, ale też przenosić wyniki badań naukowych na praktykę kliniczną. - Dbając o wysokie standardy pracy w ramach badań przedklinicznych realnie wpływamy na poprawę zdrowia i jakości życia pacjentów oraz zwiększamy dostępność do nowoczesnych technologii.” – dodaje Piotr Buszman.

Więcej o działalności Centrum Badawczo – Rozwojowego można dowiedzieć się więcej na www.ahp-ccrd.org


źródło: AHP