16 ONKOBIEG w Starachowicach – ostatnie dni rejestracji

Opublikowane 10 sierpnia 2023
16 ONKOBIEG w Starachowicach – ostatnie dni rejestracji
Tylko do 15 sierpnia br. (lub do wyczerpania miejsc) prowadzone są zapisy do udziału w starachowickim biegu charytatywnym organizowanym przez Powiatowy Zakład Opieki Zdrowotnej. Dyrekcja Szpitala zachęca do udziału w wydarzeniu i wsparcia osób zmagających się z chorobami nowotworowymi. Po raz kolejny bieg charytatywny odbędzie się wokół kompleksu głównego budynków PZOZ. Choć wydarzenie zaplanowane jest na dzień 10 września br. (niedziela) z to rejestracją na to wydarzenie należy się spieszyć. 
Starachowicki bieg realizowany jest w ramach ogólnopolskiej imprezy zainicjowanej w 2008 roku przez Stowarzyszenie Pomocy Chorym na Mięsaki i Czerniaki Sarcoma. Całkowity dochód przeznaczany jest na zakup protez kończyn utraconych w wyniku nowotworu, opiekę psychoonkologów, finansowanie nierefundowanych zabiegów i leków oraz na działania profilaktyczne.

Zarejestruj się! 
Rejestracja prowadzona jest przez stronę www.onkobieg.pl w zakładce „bieg wirtualny” (tj. bieg odbywający się poza stolicą). Każdy uczestnik po założeniu osobistego profilu ponosi koszty zakupu tzw. pakietu startowego w kwocie 60 zł. (tj. koszulki i medalu), który otrzymuje kurierem na podany adres korespondencyjny. Należy pamiętać o właściwym doborze rozmiaru zgodnie z podaną tabelą, tak by górna część stroju była wygodna i nie krępowała ruchu podczas biegu w dniu 10 września br. Kolejnym krokiem przy rejestracji jest zaznaczenie liczby kilometrów deklarowanych do pokonania w ciągu godziny w dniu imprezy. Następnie uczestnicy są zachęcani do dokonania dobrowolnej wpłaty na rzecz Stowarzyszenia Pomocy Chorym na Mięsaki i Czerniaki Sarcoma. 
Warto dodać, że za każdy pokonany przez uczestników biegu kilometr sponsorzy wydarzenia przekazują stosowne środki finansowe, które powiększają pulę pochodzącą z darowizn. 
Pozyskane w ten sposób fundusze w całości przeznaczane są na pomoc i wsparcie pacjentów onkologicznych.

Każdy w swoim tempie!
Warto pamiętać, że Onkobieg to nie zawody sportowe, a impreza charytatywna. Liczy się uczestnictwo, pojawienie się na starcie i pokonanie zadeklarowanej liczby kilometrów. 

Każdy uczestnik sam decyduje o tempie i formie godzinnej aktywności fizycznej wokół budynków starachowickiego Szpitala - może to być sprint, slow jogging lub spacer z kijkami. Przekraczając linię mety jest się wygranym i zasłużenie można sobie medal zawiesić na szyi. Trasa będzie wiodła wokół kompleksu budynków PZOZ spod wejścia do poradni specjalistycznych, przez parking przylegający do lądowiska, obok budynku z "Oknem życia", za budynkami Zakładu Patomorfologii i kuchni, przed dawnym budynkiem PSKS-u, następnie w kierunku ul. Batalionów Chłopskich obok Stacji Dializ, Oddziału Zakaźnego, apteki, z powrotem do wejścia do poradni specjalistycznych. Jedno okrążenie liczy 1 km.

#16onkobieg
Zapraszamy do wspólnego biegania wokół budynków starachowickiego Szpitala w dniu 10 września 2023 roku. Warunkami uczestnictwa są rejestracja online na stronie głównego organizatora, dobrowolna wpłata na rzecz Stowarzyszenia Sarcoma i 60 minutowa aktywność fizyczna w godzinach między 7.00 a 12.00 w dniu imprezy. Dyrekcja Powiatowego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Starachowicach zachęca do wzięcia udziału w biegu głównym zaplanowanym wstępnie na godzinę 10.00. Uczestnicy ruszą spod wejścia do poradni specjalistycznych od strony ul. Batalionów Chłopskich. Dobrym zwyczajem jest potwierdzenie swojego uczestnictwa w biegu poprzez publikowanie zdjęć w mediach społecznościowych z oznaczeniem #onkobieg lub #16onkobieg, co pozwoli głównym organizatorom imprezy charytatywnej na śledzenie wydarzenia.

Warto wiedzieć!
Onkobieg organizowany jest przez Stowarzyszenie Sarcoma cyklicznie od 2008 roku. 
Co roku bierze w nim udział ponad 2000 osób - zarówno zawodowych sportowców, jak i biegaczy amatorów, także o kulach, czy na wózkach inwalidzkich. Główny bieg charytatywny tzw. „stacjonarny” odbywa się rokrocznie w Warszawie, a towarzyszą mu biegi tzw. „wirtualne” organizowane w dowolnych miejscach na ziemi. Starachowicki Szpital wzorem ubiegłego roku zgłosił organizację biegu charytatywnego w naszym mieście. Celem biegu jest zbiórka pieniędzy na pomoc podopiecznym Stowarzyszenia.Do tej pory Stowarzyszenie Pomocy Chorym na Mięsaki i Czerniaki Sarcoma zorganizowało 15 takich imprez i zebrało ponad milion złotych na ratowanie życia i zdrowia. 

Więcej o Onkobiegu na:
https://onkobieg.pl/ 

źródło: Onkobieg, starachowice-net.pl