Redakcja
Redakcja MedicalPress
Wszystkie artykuły autora
„Polityka Wieloletnia Państwa na rzecz Pielęgniarstwa i Położnictwa w Polsce” uchwalona
Minister Zdrowia oraz Prezes Naczelnej Rady Lekarskiej idą na wojnę z antyszczepionkowcami
Choroby cywilizacyjne to niekończące się wyzwanie dla systemu
Komisja Europejska przyznała nagrody w dziedzinie walki z otyłością u dzieci i młodzieży
Unijny Komisarz ds. Zdrowia i bezpieczeństwa żywności Vytenis Andriukaitis ogłosił 17 października br. zwycięzców nagrody UE w dziedzinie zdrowia w 2019 r. Nagroda przyznawana jest miastom, NGO i szkołom za działania służące zapobieganiu otyłości u dzieci i młodzieży. Wg. WHO od 1975 r. ilość osób otyłych na świecie wzrosła aż trzykrotnie.
Prof. Czauderna o roli Agencji Badań Medycznych
Nowe terapie refundowane w chorobie Leśniowskiego-Crohna
Kolejny lek w refundacji od listopada
O cyfryzacji ochrony zdrowia u progu nowej kadencji
Walka ze smogiem poprawi zdrowie publiczne, produktywność i zahamuje zmiany klimatyczne
Kto dostał się do Sejmu i Senatu?
Poddaliśmy analizie wyniki podane przez Państwową Komisję Wyborczą i wiemy już, kto z kandydatów zainteresowanych zdrowotnymi kwestiami dostał się do obu izb parlamentarnych.
Nowy lek na migrenę zatwierdzony przez FDA
11 października Amerykański Urząd ds. Żywności i Leków zatwierdził nowy lek stosowany w migrenie - Reyvow (lasmiditan) firmy Eli Lilly. Lasmiditan stosowany jest w leczeniu ostrej postaci migreny u dorosłych, przebiegającej z aurą (migrena poprzedzona różnymi objawami neurologicznymi) lub bez aury.
Znamy wyniki wyborów. Co nas czeka w zdrowiu?
Państwowa Komisja Wyborcza po południu 14 października podała już ostateczne wyniki wyborów. Prawo i Sprawiedliwość wygrało wybory z wyniiem 43,58% głosów przy frekwencji na poziomie prawie 62%, co oznacza samodzielne rządy. Drugie miejsce zajęła Koalicja Obywatelska z 27,40% poparcia. Do Sejmu wejdzie także Sojusz Lewicy Demokratycznej (12,56%), Polskie Stronnictwo Ludowe (8,55%) oraz Konfederacja (6,81%).