Personel medyczny walczący z Covid19 otrzyma 30 000 okularów - startuje akcja „Czas na wzrok. Szpitale w okularach”
Opublikowane 13 maja 2020Personel medyczny zaangażowany w walkę z koronawirusem otrzyma 30 tysięcy darmowych par okularów korekcyjnych. „Czas na wzrok. Szpitale w okularach” – pod takim hasłem rozpoczyna się charytatywna, ogólnopolska akcja mająca na celu pomoc lekarzom, pielęgniarkom i ratownikom medycznym.
Czas na wzrok. Szpitale w okularach to bezprecedensowy projekt polskich firm optycznych, które w dobie pandemii i nadchodzącego kryzysu gospodarczego jednoczą siły, aby wspierać bohaterów służby zdrowia. W ramach akcji ofiarują okulary wraz z specjalnymi przyłbicami okularowymi, aby chronić wzrok pracowników medycznych.
„Czas na wzrok. Szpitale w okularach”
W obecnych niełatwych czasach z jeszcze większym szacunkiem i podziwem patrzymy na osoby wykonujące zawody medyczne. To właśnie w ich pracę wpisana jest misyjność – niesienie pomocy drugiemu człowiekowi. Optycy, okuliści, optometryści jak mało kto rozumieją medyków, którzy w pierwszej linii zmagają się z epidemią koronawirusa. To właśnie ta myśl przyświeca JAI KUDO – pomysłodawcy akcji, który wraz z partnerami Essilor Polonia, JZO, HAYNE i Formedis jednoczą rynek optyczny w tych niełatwych dla wszystkich czasach. W ramach kampanii „Czas na wzrok”, której celem jest poprawa widzenia Polaków oraz budowanie świadomości tego, jak ważne jest systematyczne badanie wzroku u odpowiednich specjalistów, organizowana jest charytatywna akcja „Czas na wzrok. Szpitale w okularach”. Inicjatywa to bezprecedensowa forma wsparcia służby zdrowia w walce z koronawirusem. Na ręce pracowników placówek medycznych zaangażowanych w walkę z tym wirusem zostanie przekazanych 30 000 bezpłatnych okularów korekcyjnych wykonanych z indywidualnymi mocami.
- W obecnej sytuacji, związanej z pandemią koronawirusa zostaliśmy zmuszeni do podjęcia nierównej walki z niewidzialnym przeciwnikiem. Postanowiliśmy jednak, że nie pozwolimy, aby sparaliżował nas strach, dlatego jeszcze bardziej zmotywowani niezwłocznie przystąpiliśmy do działania. Obecnie przyświeca nam jeden cel – maksymalnie wspierać polskie społeczeństwo w walce z koronawirusem – specjalistów z branży optycznej, ale również lekarzy, pielęgniarki, ratowników medycznych. Wspólnymi siłami wraz z naszymi Partnerami przekażemy szpitalom 30 000 par okularów i 1000 specjalnych przyłbic okularowych – mówi Artur Obuchowski, Dyrektor Zarządzający JAI KUDO Polska.
Okulary – pomocna broń w walce z koronawirusem
Jedną z możliwych dróg przedostania się koronawirusa do organizmu są właśnie oczy. W tej sytuacji okulary są mechaniczną barierą przed koronawirusem. Właśnie teraz szczególnie ważne jest zachowanie dobrej kondycji wzroku medyków. Najwyższej jakości szkła okularowe pozwolą im nie tylko zwiększyć jego ochronę przed niebezpiecznym wirusem, ale także skorygować i odciążyć przemęczony do granic możliwości intensywną pracą, stresem i wysiłkiem fizycznym. Dodatkowo oprawki ograniczają możliwość przecierania oczu, przez co minimalizują ryzyko przenoszenia groźnych drobnoustrojów.
- Jesteśmy przekonani, że każdy pracownik jednostek medycznych w tym ciężkim czasie wyczerpującej służby powinien być wyposażony w najlepsze okulary. Wyrażamy szacunek i uznanie dla wszystkich służb, które dążą do zahamowania rozprzestrzeniania się wirusa SARS-CoV-2 i zakończenia pandemii. Mamy ogromną nadzieję, że podjęte przez nas działania w ramach inicjatywy „Czas na wzrok. Szpitale w okularach” w jak największym stopniu pomogą medykom w walce z koronawirusem.– mówi Artur Obuchowski.
- Zdajemy sobie sprawę, że praca w obecnych warunkach panujących w szpitalach nie jest łatwa. Postanowiliśmy, że nie będziemy czekać z założonymi rękami. Wykorzystaliśmy możliwości naszej fabryki oraz wiedzę naszych designerów na nowy sposób. Zamiast projektować nowe okulary, stworzyliśmy przyłbicę okularową która ma za zadanie wspomagać ochronę przed Covid19. - kontynuuje Obuchowski.
- Przekazanie okularów to nie wszystkie działania które podejmujemy. Pracownicy naszej firmy opracowali nowatorską metodę wspomagającą ochronę przed wirusem. Zaprojektowana przyłbica okularowa montowana bezpośrednio na okulary ma za zadanie zmniejszać transmisję wirusów i bakterii. Dzięki swojej innowacyjności zapewnia większe bezpieczeństwo w kontakcie z innymi ludźmi, ale przede wszystkim jest wygodna w użytkowaniu. Każdy element został opracowany w taki sposób aby przyłbica nie przeszkadzała w pracy pracownikom medycznym, a zapewniała cyrkulację powietrza przy jednoczesnym zachowaniu jej funkcji ochronnych. – dodaje Artur Obuchowski.
Akcja rozpoczęła się 20 kwietnia. Dzięki wielkiemu zaangażowaniu naszych pracowników w ciągu dwóch dni dotarliśmy do niemal 100 placówek które bez wahania, choć z lekkim niedowierzaniem przystąpiły do akcji. To utwierdziło nas w przekonaniu, że obraliśmy dobrą drogę i cel „ochrony wzroku Pracowników medycznych”. Akcja cały czas trwa. Zapraszamy do skorzystania z naszego wsparcia placówki medyczne zaangażowane w walkę z koronawirusem.
Zgłoszenia należy przesyłać na adres: pomoc@czasnawzrok.pl lub dzwonić do Koordynatora Projektu:
Wiktoria Grzesiecka tel. 731 787 872
Wiktoria Grzesiecka tel. 731 787 872
Procedura jest bardzo prosta i nie wymaga więcej niż 5 min uwagi pracownika placówki medycznej.
Autor:
Redakcja MedicalPress