Wydarzenia z dnia

21 lutego 2023

2 wyników

Jak pomóc pacjentom w walce z uzależnieniem od palenia tytoniu - debata ekspercka

Redakcja Medicalpress zaprasza na debatę ekspercką z cyklu "Zdrowie - Wspólna Sprawa" poświęconą strategiom i metodom leczenia uzależnienia od palenia tytoniu oraz redukcji szkód spowodowanych paleniem, w szczególności w postali chorób odtytoniowych, takich jak nowotwory, POCHP czy choroby sercowo-naczyniowe.

W gronie ekspertów: onkologów, kardiologów i psychiatrów oraz przedstawicieli organizacji pacjentów będziemy przyglądać się jak obecnie wyglądają możliwości wsparcia pacjentów w walce z uzależnieniem tytoniu, czy są one skuteczne, na jakie rozwiązania czeka środowisko medyczne i pacjenci oraz czym jest i jakie zastosowanie mają strategie redukcji szkód palenia tytoniu.

W debacie udział wezmą:
  • prof. Piotr Jankowski, kierownik Kliniki Chorób Wewnętrznych i Gerontokardiologii, Szpital Kliniczny im. prof. W. Orłowskiego w Warszawie,
  • prof. Wojciech Rogowski, ordynator oddziału onkologicznego Woj. Szpitala Specjalistycznego w Słupsku,
  • dr Piotr Wierzbiński, Klinika Psychiatrii Dorosłych Uniwersytetu Medycznego w Łodzi,
  • Szymon Chrostowski, prezes Fundacji Wygrajmy Zdrowie
Prowadzenie: Marek Kustosz, redaktor naczelny Medicalpress 

Tranmisja na żywo na kanale YouTube: https://www.youtube.com/@Medicalpress 
2023-02-21 17:00:00

PolEcho 2023 - XXIV Ogólnopolska Konferencja Asocjacji Echokardiografii Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego

W dniach 21-22 kwietnia 2023 r. na PGE Narodowym w Warszawie odbędzie Ogólnopolska Konferencja Asocjacji Echokardiografii Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego. Wydarzenie jest kolejnym, corocznym spotkaniem naukowo-dydaktycznym kardiologów zajmujących się rozpoznawaniem i leczeniem chorób serca i naczyń. Jest to jedna z największych ogólnopolskich konferencji kardiologicznych. 

W czasie licznych sesji naukowo-dydaktycznych prezentowane będą aktualne osiągnięcia w dziedzinie obrazowania serca i naczyń, ze szczególnym uwzględnieniem diagnostyki ultrasonograficznej – echokardiografii. Wykładowcami na Konferencji będą znani naukowcy, kardiolodzy i kardiochirurdzy z Polski oraz zaproszeni goście z zagranicy. Komitet Organizacyjny przewiduje udział ponad 1000 kardiologów z całej Polski. Zaproszenie do udziału w kongresie przyjęła prezydent-elekt Europejskiej Asocjacji Obrazowania Sercowo-Naczyniowego (EACVI) – Victoria Delgado.

Komitet Naukowy przygotował wyjątkowo atrakcyjny program merytoryczny, zawierający sesje i wykłady prezentujące aktualne możliwości diagnostyczne echokardiografii, w powiązaniu z innymi metodami obrazowania w aspekcie ich zastosowań w praktyce klinicznej, jak również prezentujące najnowsze osiągnięcia technologiczne. W programie znajdą się prezentacje zastosowania technik obrazowych w najnowszych rekomendacjach ESC, EACVI i innych towarzystw naukowych, sesje poświęcone m.in. przewlekłej i ostrej chorobie wieńcowej, kardiochirurgii małoinwazyjnej i robotycznej, diagnostyki przedsionków i komór serca, kardiologii dziecięcej, obrazowania u ciężarnych, echokardiografii przezprzełykowej oraz różnych metod obrazowania, czy oceny wad serca i sztucznych zastawek.

Podczas wydarzenia wygłoszonych zostanie około 60 prezentacji merytorycznych w ciągu dwóch, wypełnionych od rana do wieczora, dni obrad. Uczestnicy będą mieli również szansę na udział w konkursowej sesji przypadków klinicznych, intensywnych warsztatach, sesji plakatowej prac naukowych, a także panelach dyskusyjnych.

Rejestracja na XXIV Ogólnopolską Konferencje Asocjacji Echokardiografii PTK możliwa jest na stronie internetowej konferencji polecho2023.ptkardio.pl. Serdecznie zapraszamy na PGE Narodowy!

2023-02-21 14:47:00