Wydarzenia z

stycznia 2022

6 wyników

Konferencja prasowa dot. ustawy o modernizacji i poprawie efektywności szpitalnictwa

Konferencja prasowa dot. ustawy o modernizacji i poprawie efektywności szpitalnictwa - stanowisko Polskiej Federacji Szpitali (PFSz)

Prezentacja stanowiska PFSz wobec projektu ustawy o modernizacji i poprawie efektywności szpitalnictwa.

W dyskusji dyrektorzy szpitali, członkowie władz PFSz, którzy reprezentują różnorodne szpitale funkcjonujące na różnych poziomach zabezpieczenia w sieci szpitali omówią następujące zagadnienia w kontekście projektu ustawy oraz stanowiska PFSz:

  • kategoryzacja szpitali,
  • plany rozwojowe oraz plany i postępowania naprawczo-rozwojowe,
  • nadzorcy oraz zarządcy (szpitali), zmiany kierownika podmiotu leczniczego,
  • ARS: organizacja, działalność, finansowanie, kwalifikacje kadry, skład Rady, 
  • certyfikacja i podnoszenie kwalifikacji kadry menedżerskiej,
  • system podstawowego szpitalnego zabezpieczenia świadczeń opieki zdrowotnej, 
  • instytuty nadzorowane przez MZ,
  • postępowania restrukturyzacyjne,
  • modernizacja szpitali,
  • koordynacja opieki medycznej.

Prosimy o wcześniejsze zgłoszenie swojego udziału poprzez formularz rejestracyjny: https://us06web.zoom.us/webinar/register/WN_cpq4RDLYRnKCoQtkztAR5A 

ZADAWANIE PYTAŃ PODCZAS KONFERENCJI TYLKO ZA POMOCĄ PLATFORMY ZOOM (SESJA Q&A).

Transmisja na żywo na stronach: https://pap-mediaroom.pl/ oraz debata.infostrefa.tv

2022-01-28 14:00:00

Priorytety w Ochronie Zdrowia 2022

W konferencji Priorytety w Ochronie Zdrowia 2022 wezmą udział wybitni naukowcy, specjaliści poszczególnych dziedzin medycyny, światowej klasy eksperci, decydenci kształtujący system opieki zdrowotnej w Polsce, przedstawiciele największych globalnych firm farmaceutycznych, przedstawiciele organizacji pacjenckich oraz reprezentanci kluczowych organizacji sektora zdrowotnego.

Dobór szerokiego grona ekspertów pozwoli na wielopoziomową dyskusję i stworzy szansę na wypracowanie rozwiązań, które mogą okazać się m.in. bardzo istotne we wprowadzaniu innowacyjnych terapii oraz zmian w organizacji systemu ochrony zdrowia w Polsce. Konferencja będzie również przestrzenią do prezentacji raportów, omawiania ich w gronie specjalistów, praktyków, przedstawicieli zarówno organizacji reprezentujących pacjentów, jak i producentów innowacyjnych terapii. 

Wydarzenie odbędzie się w formie stacjonarnej już po raz jedenasty, w Zamku Królewskim w Warszawie, 26 stycznia 2022 r. Sesje odbędą się w trzech salach: Wielkiej, Koncertowej i Kinowej. Wszystkie debaty, wykłady i prezentacje zostaną również zarejestrowane. Relacja online na żywo będzie dostępna na stronie internetowej wydarzenia.

W ramach konferencji, podczas uroczystej gali, wręczone zostaną statuetki Sukces Roku w Ochronie Zdrowia – Liderzy Medycyny – prestiżowe odznaczenia dla osób oraz podmiotów, które odniosły sukces w ochronie zdrowia. Kandydatów zgłaszają organizacje społeczne, zawodowe, związki pracodawców, a także osoby indywidualne. Więcej na stronie: SUKCES ROKU 2021 W OCHRONIE ZDROWIA - LIDERZY MEDYCYNY

Po raz pierwszy obędzie się także wirtualna konferencja Post Scriptum – Priorytety w Ochronie Zdrowia 2022, - 27 stycznia 2022 r. Wydarzenie to będzie kontynuacją Priorytetów w Ochronie Zdrowia 2022. Szczegóły na stronie: POST SCRIPTUM - PRIORYTETY W OCHRONIE ZDROWIA 2022
2022-01-26 09:00:00

Ostra białaczka szpikowa - wyzwania i priorytety 2022

W imieniu stowarzyszenia chorych na nowotwory i ich bliskich Hematoonkologiczni oraz Instytutu Komunikacji Zdrowotnej zapraszamy na konferencję prasową online pt.: OSTRA BIAŁACZKA SZPIKOWA - WYZWANIA I PRIORYTETY 2022. 

LINK do spotkania: www.konferencjaAML.pl 

2022-01-25 10:30:00

Leczenie ran w chorobie nowotworowej – informacje praktyczne – część 2 (webinar dla pacjentów)

Sekcja Raka Płuca Fundacji TO SIĘ LECZY zaprasza na kolejny w nowym roku webinar dla pacjentów z rakiem płuca oraz ich bliskich pt. “Leczenie ran w chorobie nowotworowej – informacje praktyczne – część 2”, który odbędzie się 19 stycznia 2022 roku o godz. 20:00.

Wielu pacjentów z rakiem płuca boryka się z problemami ran pooperacyjnych, po zabiegu wideotoraskopowym lub talkowaniu, biopsji chirurgicznej czy też drenażu. W tym odcinku nasz gość opowie między innymi jak pielęgnować tego typu rany, ale nie tylko. Dowiecie się także o środkach antyseptycznych, w jaki sposób zajmować się innymi ranami, jak również zostanie poruszony ważny temat odleżyn.

Gościem specjalnym odcinka będzie dr n. med. Justyna Cwajda-Białasik, mgr pielęgniarstwa, specjalizacja pielęgniarstwa chirurgicznego. Pani doktor jest pracownikiem Katedry Pielęgniarstwa Zabiegowego, Collegium Medicum UMK w Bydgoszczy oraz Poradni Leczenia Ran Przewlekłych, SU nr 1 im. dr Jurasza w Bydgoszczy.

Serdecznie zachęcamy wszystkich do oglądania oraz czynnego udziału poprzez zadawanie pytań on-line podczas transmisji na żywo webinaru.

Webinar jest bezpłatny.

Link do wydarzenia: https://fb.me/e/1m1JXi0Nv

2022-01-19 20:00:00

Warszawskie Zimowe Warsztaty Niewydolności Serca i Wad Zastawkowych

Niewydolność serca i wady zastawkowe to grupy schorzeń często współistniejących, które dotykają bardzo wielu pacjentów. To również dynamicznie rozwijające się dziedziny kardiologii, w których z każdym rokiem pojawiają się coraz to nowe możliwości diagnostyki i leczenia. W trakcie Kongresu ESC w roku 2021 opublikowano nowe wytyczne dotyczące diagnostyki i leczenia zarówno niewydolności serca jak i wad zastawkowych. Co zmieniło się w zaleceniach Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego i Europejskiego Towarzystwa Kardiologicznego w roku 2021? Jakie pojawiły się nowości wpływające na codzienne postępowanie kliniczne?

Na te i inne pytania odpowiedzą eksperci podczas pierwszych Warszawskich Zimowych Warsztatach Niewydolności Serca i Wad Zastawkowych, które odbędą, ze względu na warunki epidemiczne w formie ONLINE, w dniu 15 stycznia 2022 roku.

Atrakcyjny program naukowy, obejmie wykłady i warsztaty przedstawiające w sposób praktyczny między innymi najnowsze wytyczne ESC 2021 (diagnostyka i leczenie niewydolności serca i diagnostyka i leczenie wad zastawkowych). Program obejmuje także zagadnienia dotyczące diagnostyki, farmakoterapii, leczenia inwazyjnego przezcewnikowego / chirurgicznego, elektroterapii, jak również przeszczepiania serca i wszczepiania urządzeń wspomagających pracę serca oraz postępowania w chorobach towarzyszących.

Warsztaty będą miejscem spotkania lekarzy kardiologów, kardiochirurgów, pielęgniarek, fizjoterapeutów, psychologów, studentów zainteresowanych niewydolnością serca i wadami serca jak również okazją do wzajemnego korzystania z bogatej wiedzy oraz doświadczeń wykładowców i uczestników.

Szczegółowy program i rejestracja dostępne są na stronie internetowej:
http://zimowewarsztaty.pl/
2022-01-15 10:45:00

Leczenie ran w chorobie nowotworowej – informacje praktyczne - webinar dla pacjentów

Sekcja Raka Płuca Fundacji TO SIĘ LECZY zaprasza na pierwszy w nowym roku webinar dla pacjentów z rakiem płuca oraz ich bliskich pt. “Leczenie ran w chorobie nowotworowej – informacje praktyczne”, który odbędzie się 5 stycznia 2022 roku o godz. 20:00.

Wielu pacjentów z rakiem płuca boryka się z problemami ran pooperacyjnych, po zabiegu wideotoraskopowym lub talkowaniu, biopsji chirurgicznej czy też drenażu. W tym odcinku nasz gość opowie między innymi jak pielęgnować tego typu rany, ale nie tylko. Dowiecie się także o środkach antyseptycznych, w jaki sposób zajmować się innymi ranami, jak również zostanie poruszony ważny temat odleżyn.

Gościem specjalnym będzie dr n. med. Justyna Cwajda-Białasik, mgr pielęgniarstwa, specjalizacja pielęgniarstwa chirurgicznego. Pani doktor jest pracownikiem Katedry Pielęgniarstwa Zabiegowego, Collegium Medicum UMK w Bydgoszczy oraz Poradni Leczenia Ran Przewlekłych, SU nr 1 im. dr Jurasza w Bydgoszczy.
Serdecznie zachęcamy wszystkich do oglądania oraz czynnego udziału poprzez zadawanie pytań on-line podczas transmisji na żywo webinaru.

Webinar jest bezpłatny.

Link do wydarzenia: https://fb.me/e/1Nv0Lq62F
2022-01-05 20:00:00