Tydzień Świadomości Niewydolności Serca
Innowacyjne leczenie farmakologiczne niewydolności serca - zalecenia i korzyści kliniczne
O wskazaniach i korzyściach klinicznych z leczenia farmakologicznego niewydolności serca w kontekście zapowiedzi resortu zdrowia o możliwej refundacji terapii rozmawiamy z prof. IK dr hab. n. med. Przemysławem Leszkiem, Kierownikiem Kliniki Niewydolności Serca i Transplantacji Narodowego Instytutu Kardiologii, przewodniczącym Sekcji Niewydolności Serca PTK oraz dr hab. n. med. Agnieszką Pawlak, Kierownik Pododdziału Niewydolności Serca Kliniki Kardiologii Inwazyjnej CSK MSWiA.
Czy pacjenci z niewydolnością serca powinni się zaszczepić przeciw Covid-19?
O wytycznych dotyczących szczepień przeciw koronawirusowi dla pacjentów z niewydolnością serca rozmawiamy z prof. IK dr hab. n. med. Przemysławem Leszkiem, Kierownikiem Kliniki Niewydolności Serca i Transplantacji Narodowego Instytutu Kardiologii, przewodniczącym Sekcji Niewydolności Serca PTK oraz dr hab. n. med. Agnieszką Pawlak, Kierownik Pododdziału Niewydolności Serca Kliniki Kardiologii Inwazyjnej CSK MSWiA. Zapraszamy do obejrzenia wywiadu.
Światowy Dzień AIDS 1 grudnia
Na świecie żyje blisko 38 mln osób zakażonych HIV. To liczba zbliżona do liczebności populacji Polski. Codziennie około 6 tys. mieszkańców naszego globu zakaża się HIV, a około 4,5 tys. umiera z przyczyn związanych z HIV/AIDS. Co roku 1 grudnia świat jednoczy się, aby okazać wsparcie osobom żyjącym z HIV i chorym na AIDS. Symbolem tego dnia jest Czerwona Kokardka.
Aktualna lista powiatów z obostrzeniami w czasie pandemii (27.08.20)
W czwartek 27 sieprnia b.r. Minister Zdrowia Adam Niedzielski ogłosił aktualną listę powiatów, w których od piątku będą obowiązywały ograniczenia w związku z zakwalifikowaniem ich do "żółtej" i "czerwonej" strefy. Krakow trafił do strefy żółtej.
dr Paweł Rubiś: Masz obniżoną tolerancję wysiłku - to może być początek niewydolności serca!
dr hab. n. med. Paweł Rubiś, z Oddziału Klinicznego Chorób Serca i Naczyń CMUJ, Krakowskiego Szpitala Specjalistycznego im. Jana Pawła II, opowiada kiedy powinniśmy zgłosić się do lekarza, jakie objawy mogą świadczyć o niewydolności serca. Dowiedz się jak ich nie przegapić i kiedy konieczna jest konsultacja z lekarzem.
Agnieszka Wołczenko: na otrzymanie pełnej diagnozy i pełnego leczenia NS czeka się nawet kilka miesięcy
Agnieszka Wołczenko, Prezes Stowarzenia EcoSerce mówi o codziennych problemach chorych na niewydolność serca w Polsce, dzialaniach i apelach podejmowanych przez organizacje pacjentów oraz potrzebie poprawy dostepu do właściwej diagnostyki i leczenia NS.
prof. Małgorzata Lelonek - o potrzebie ograniczenia hospitalizacji z powodu NS
"Niewydolność serca jest pierwszą przyczyną hospitalizacji u pacjentów starszych powyżej 60 roku życia" - komentuje dla MedicalPress prof. dr hab. n. med. Małgorzata Lelonek, Kierownik Zakładu Kardiologii Nieinwazyjnej, Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. Więcej o tym jak zapobiegać hospitalizacjom z powodu niewydolności serca oraz o korzyściach z tym związanych w wywiadzie redakcji z prof. Lelonek.
Prof. Przemysław Leszek o losach KONS w trakcie pandemii
Prof. Przemysław Leszek, Przewodniczący Sekcji Niewydolności Serca, Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego, Kierownik Kliniki Niewydolności Serca i Transplantologii Narodowego Instytutu Kardiologii mówi o realizacji programu kompleksowej, koordynowanej opieki nad osobami z niewydolnością serca w trakcie pandemii koronawirusa.
Flozyny - nadzieja dla pacjentów z niewydolnością serca
W rozmowie z redakcją MedicalPress, prof. dr hab. n. med. Agnieszka Pawlak, Kierownik Pooddziału Niewydolności Serca Kliniki Kardiologii CSK MSWiA, przedstawiciel Sekcji Niewydolności Serca Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego, podkreśla jak ważne jest udostępnienie pacjentom z niewydolnością serca skutecznego leczenia z zastosowaniem flozyn, które zapobiega ostrym incydentom sercowo-naczyniowym i poprawia stan zdrowia oraz wydolność chorych.
Rola pielęgniarki kardiologicznej w optymalnej opiece nad pacjentem
O roli pielęgniarki kardiologicznej w optymalnej opiece i koordynacji leczenia pacjenta z chorobami sercowo-naczyniowymi rozmawiamy z pielęgniarką, Marią Łyżwą-Pączek z Pododdziału Niewydolności Serca Kliniki Kardiologii Inwazyjnej CSK MSWiA.
prof. Agnieszka Pawlak - leczenie niewydolności serca powinno być zgodne ze standardami klinicznymi
W rozmowie z redakcją MedicalPress, prof. dr hab. n. med. Agnieszka Pawlak, Kierownik Pooddziału Niewydolności Serca Kliniki Kardiologii CSK MSWiA, przedstawiciel Sekcji Niewydolności Serca Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego, mówi o tym czy niewydolność serca jest leczona optymalnie w Polsce oraz jak powinien wygladać standard terapii tej choroby, który pozwoli na poprawę rokowań pacjentów i znacząco wydłuży ich życie oraz sprawność.
Prof. Agnieszka Pawlak: mamy alarmujący wzrost zachorowań na niewydolność serca
Prof. dr. n. med. Agnieszka Pawlak, Kierownik Pooddziału Niewydolności Serca Kliniki Kardiologii CSK MSWiA wskazuje na alarmujący trend wzrastającej zachorowalności na niewydolność serca w Polsce, który trzeba zatrzymać. O tym jak zahamować ten negatywny trend prof. Pawlak opowiada w wywiadzie dla MedicalPress.
Partnerzy: