Tydzień Świadomości Niewydolności Serca

Inkontynencja wspólny mianownik schorzeń urologicznych

Jak co roku we wrześniu Europejskie Towarzystwo Urologiczne (ang. European Association of Urology - EAU) organizuje Tydzień Urologii, wydarzenie mające na celu edukację społeczeństwa w zakresie schorzeń urologicznych i możliwości ich leczenia. Tegoroczne obchody (20-24 września 2021) koncentrują się na problemie inkontynencji, której doświadcza 20 procent dorosłej populacji.
2021-09-23 09:34

Tydzień Niewydolności Serca - sprawdź jak chronić swoje serce

Asocjacja Niewydolności Serca Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego już po raz drugi w dniach 1-7 czerwca organizuje Tydzień Świadomości Niewydolności Serca. W tym roku ten czas dedykowany jest szczególnie zapobieganiu wystąpieniu niewydolności serca u osób, które do tej pory żyły w poczuciu zdrowia oraz progresji NS u chorych już zdiagnozowanych. Zapraszamy do przeczytania artykułu poświęconego czynnikom ryzyka NS autorstwa prof. dr hab. n. med. Agnieszki Pawlak, Kierownik Pododdziału Niewydolności Serca Kliniki Kardiologii Inwazyjnej CSK MSWiA.
2021-06-02 09:43

Jak przygotować się do szczepienia przeciw Covid-19?

Przed szczepieniem warto dobrze się wyspać, zjeść pożywny posiłek i ograniczyć spożycie alkoholu. Na co jeszcze powinniśmy zwrócić uwagę, żeby optymalnie przygotować się do szczepienia? Sprawdź, co radzą w tej kwestii eksperci.
2021-04-19 10:22

Asocjacja Niewydolności Serca PTK ogłosiła opinię w sprawie stosowania dapagliflozyny u pacjentów z niewydolnością serca

W dokumencie opublikowanym na łamach czasopisma naukowego „Kardiologia Polska” przedstawiono nowe zalecenia dotyczące zastosowania dapagliflozyny u pacjentów z niewydolnością serca. W opinii ekspertów Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego zastosowanie dapagliflozyny to kamień milowy: poprawia rokowanie i jakość życia pacjentów oraz przyczynia się do zmniejszenia liczby hospitalizacji chorych z powodu niewydolności serca. Dapagliflozyna to jedyny z przebadanych inhibitorów SGLT-2, który dodany do optymalnej terapii wykazał redukcję śmiertelności u pacjentów z niewydolnością serca.
2021-04-08 12:43

Najważniejsze zalecenia dla pacjentów z niewydolnością serca po hospitalizacji

Prof. dr hab. n. med. Małgorzata Lelonek, Kierownik Zakładu Kardiologii Nieinwazyjnej, Uniwersytetu Medycznego w Łodzi, omawia najważniejsze zalecenia dla pacjentów z niewydolnością serca po opuszczeniu szpitala (hospitalizacji). Zapraszamy do obejrzenia wywiadu.
2021-03-17 10:37

Prof. Jadwiga Nessler: innowacyjne terapie zmieniają oblicze niewydolności serca

O przełomie w leczeniu niewydolności serca i najnowszych wytycznych oraz zaleceniach klinicznych odnośnie terapii rozmawiamy z prof. dr hab. n. med. Jadwigą Nessler, Kierownikiem Kliniki Choroby Wieńcowej i Niewydolności Serca, Collegium Medicum UJ. Zapraszamy do obejrzenia wywiadu.
2021-03-12 09:44

Odległe konsekwencje i powikłania Covid-19 - perspektywa kardiologa

O odległych powikłaniach zachorowania na Covid-19 rozmawiamy z rozmawiamy z prof. IK dr hab. n. med. Przemysławem Leszkiem, Kierownikiem Kliniki Niewydolności Serca i Transplantacji Narodowego Instytutu Kardiologii, przewodniczącym Sekcji Niewydolności Serca PTK oraz dr hab. n. med. Agnieszką Pawlak, Kierownik Pododdziału Niewydolności Serca Kliniki Kardiologii Inwazyjnej CSK MSWiA. Zapraszamy do obejrzenia wywiadu.
2021-03-11 09:30

Prof. Małgorzata Lelonek: ostatnie 2 lata przyniosły przełom w leczeniu niewydolności serca

Od bardzo dawna nie mieliśmy tylu nowych molekuł z tak dobrymi wynikami badań, które jednoznacznie wskazują na poprawę i efektywność kliniczną w leczeniu niewydolności serca z obniżoną frakcją wyrzutową - mówi prof. dr hab. n. med. Małgorzata Lelonek, Kierownik Zakładu Kardiologii Nieinwazyjnej, Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. Zapraszamy do obejrzenia wywiadu.
2021-03-09 10:07

Najważniejsze doniesienia z VII Łódzkich Warsztatów Niewydolności Serca

Prof. dr hab. n. med. Marcin Grabowski z I Katedry i Kliniki Kardiologii Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego podsumowuje najważniejsze doniesienia z ostatniej VII edycji Łódzkich Warsztatów Niewydolności Serca, które odbyły się pod koniec lutego 2021 r. Zapraszamy do obejrzenia wywiadu.
2021-03-05 10:01

Innowacyjne leczenie farmakologiczne niewydolności serca - zalecenia i korzyści kliniczne

O wskazaniach i korzyściach klinicznych z leczenia farmakologicznego niewydolności serca w kontekście zapowiedzi resortu zdrowia o możliwej refundacji terapii rozmawiamy z prof. IK dr hab. n. med. Przemysławem Leszkiem, Kierownikiem Kliniki Niewydolności Serca i Transplantacji Narodowego Instytutu Kardiologii, przewodniczącym Sekcji Niewydolności Serca PTK oraz dr hab. n. med. Agnieszką Pawlak, Kierownik Pododdziału Niewydolności Serca Kliniki Kardiologii Inwazyjnej CSK MSWiA.
2021-03-03 11:14

Czy pacjenci z niewydolnością serca powinni się zaszczepić przeciw Covid-19?

O wytycznych dotyczących szczepień przeciw koronawirusowi dla pacjentów z niewydolnością serca rozmawiamy z prof. IK dr hab. n. med. Przemysławem Leszkiem, Kierownikiem Kliniki Niewydolności Serca i Transplantacji Narodowego Instytutu Kardiologii, przewodniczącym Sekcji Niewydolności Serca PTK oraz dr hab. n. med. Agnieszką Pawlak, Kierownik Pododdziału Niewydolności Serca Kliniki Kardiologii Inwazyjnej CSK MSWiA. Zapraszamy do obejrzenia wywiadu.
2021-02-25 09:54

Światowy Dzień AIDS 1 grudnia

Na świecie żyje blisko 38 mln osób zakażonych HIV. To liczba zbliżona do liczebności populacji Polski. Codziennie około 6 tys. mieszkańców naszego globu zakaża się HIV, a około 4,5 tys. umiera z przyczyn związanych z HIV/AIDS.  Co roku 1 grudnia świat jednoczy się, aby okazać wsparcie osobom żyjącym z HIV i chorym na AIDS. Symbolem tego dnia jest Czerwona Kokardka.
2020-12-01 11:07
Partnerzy: