MZ: Ewa Krajewska powołana na stanowisko Ministra Zdrowia zastępując Katarzynę Sójkę

Opublikowane 28 listopada 2023
MZ: Ewa Krajewska powołana na stanowisko Ministra Zdrowia zastępując Katarzynę Sójkę
MZ informuje iż dn. 27.11.2023 r. Ewa Krajewska została powołana na stanowisko Ministra Zdrowia zastępując Katarzynę Sójkę. Nowa minister jest magistrem farmacji, od 2015 roku specjalistą farmacji szpitalnej. Ukończyła również studia podyplomowe na Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego. 
Wcześniej związana była z Departamentem Polityki Lekowej i Farmacji w Ministerstwie Zdrowia, gdzie jako Zastępca Dyrektora Departamentu koordynowała pracę Wydziału Dostępności i Bezpieczeństwa Produktów Leczniczych w okresie pandemii COVID-19. Zawodowo najdłużej związana z pracą w podmiotach leczniczych, w których nadzorowała gospodarkę lekową i optymalizowała wydatki na leki z jednoczesnym zwiększeniem ich dostępności. Była również redaktor naczelną czasopisma dla farmaceutów szpitalnych.

Od lutego 2021 r. sprawowała funkcję Głównego Inspektora Farmaceutycznego.

W 2023 roku ukończyła studia podyplomowe MBA in Public Healthcare realizowane w konsorcjum pomiędzy Uniwersytetem Ekonomicznym w Krakowie, Krakowską Szkołą Biznesu oraz Uczelnią Łazarskiego w Warszawie.
W obszarze jej szczególnych zainteresowań zawodowych leży budowanie e-nadzoru, reforma inspekcji farmaceutycznej, a także wdrażanie działań usprawniających wewnątrz organizacji oraz projekty udoskonalające system ochrony zdrowia.


Źródło informacji: PAP MediaRoom