III Forum Serce Pacjenta - zaproszenie

Opublikowane 13 lipca 2021
III Forum Serce Pacjenta - zaproszenie
W imieniu Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego zapraszamy serdecznie do udziału w tegorocznym, trzecim już FORUM SERCE PACJENTA, które odbywać się będzie w formule online we wrześniu 2021 r. Forum skierowane jest do indywidualnych pacjentów, u których zdiagnozowano choroby układu krążenia oraz organizacji pacjenckich zrzeszających pacjentów i ich bliskich.


W tym roku działaniom edukacyjnym w ramach Forum zostają poświęcone trzy tygodnie września, a spotkania będą odbywać sie w wybrane dni tygodnia.

W ramach wydarzenia zrealizowane zostaną bloki tematyczne:
  • pacjent z nadciśnieniem tętniczym
  • pacjent z niewydolnością serca
  • pacjent z arytmią
  • pacjent z chorobą zakrzepowo-zatorową
  • pacjent z chorobą wieńcową
  • pacjent z zaburzeniami lipidowymi
  • edukacja o szczepieniach
- Jesteśmy przekonani, że jedynie poprzez podejmowanie aktywnych działań w postaci inicjowania współpracy lekarzy i pacjentów można realnie zwiększać świadomość pacjentów na temat: terapii farmakologicznych i niefarmakologicznych, nieinwazyjnych metod leczenia, modyfikacji dotychczasowego stylu życia i konsekwentnego przestrzegania zaleceń lekarskich. - informuje prof. dr hab. Ewa Straburzyńska-Migaj, Przewodnicząca Komitetu Organizacyjnego.

Wydarzenie będzie miało podwójny charakter, mianowicie: teoretyczny i praktyczny. Przygotowywany program obejmie ciekawe rozmowy z ekspertami Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego; wideowykłady, prezentacje objawów i strategii terapeutycznych różnych chorób serca, sesje pytań i odpowiedzi.

Zachęcamy, by korzystali Państwo także z dostępnych na naszej stronie nagrań zarejestrowanych podczas wcześniejszych edycji i polecali je wszystkim tym, którzy nie mogli brać udziału w sesjach „na żywo”. Nagrania znajdują się na naszym kanale "Serce Pacjenta" na kanale You Toube!

Aktualności i szczegółowe informacje będą dostepne na: 
http://sercepacjenta.pl/