3 mld zł na modernizację placówek psychiatrycznych - wkrótce ruszy konkurs do dofinansowanie inwestycji

Opublikowane 25 marca 2024
3 mld zł na modernizację placówek psychiatrycznych - wkrótce ruszy konkurs do dofinansowanie inwestycji
Minister Izabela Leszczyna ogłosiła konkurs na dofinansowanie inwestycji w podmiotach, które prowadzą opiekę psychiatryczną dla dzieci i młodzieży lub dla dorosłych. Pieniądze trafią do podmiotów leczniczych oferujących stacjonarne i całodobowe świadczenia zdrowotne w zakresie opieki psychiatrycznej i leczenia uzależnień. Dotyczy to zarówno psychiatrii dzieci i młodzieży, jak i psychiatrii dorosłych.
Minister Izabela Leszczyna ogłosiła konkurs na dofinansowanie inwestycji w podmiotach, które prowadzą opiekę psychiatryczną dla dzieci i młodzieży lub dla dorosłych.

- Mamy bardzo dobrą wiadomość dla wszystkich podmiotów, które prowadzą opiekę psychiatryczną dla dzieci i młodzieży lub dla dorosłych. Ogłaszamy konkurs dla nich, na który przeznaczymy gigantyczną kwotę 3 mld zł - powiedziała minister Izabela Leszczyna.

Pieniądze trafią do podmiotów leczniczych oferujących stacjonarne i całodobowe świadczenia zdrowotne w zakresie opieki psychiatrycznej i leczenia uzależnień. Dotyczy to zarówno psychiatrii dzieci i młodzieży, jak i psychiatrii dorosłych.

- Konkurs skierowany jest do podmiotów, które chcą zmodernizować infrastrukturę, dokupić sprzęt, zbudować nowe sale, a nawet nowe szpitale. Czekamy na Państwa wnioski, żeby z jak najwyższą jakością zainwestować 3 mld zł w psychiatrię dziecięcą, młodzieżową i dla dorosłych - przekazała minister zdrowia.

Nabór propozycji projektów strategicznych rozpocznie się 6 maja 2024 r. Potrwa do 31 sierpnia 2024 r. do godziny 23:59.

- Statystyki dotyczące stanu psychicznego dzieci i młodzieży, ale także i dorosłych są bardzo niepokojące. Psychiatria jest najbardziej niedoinwestowaną od lat dziedziną opieki medycznej. Czas to zmienić - podsumowała minister Izabela Leszczyna.


żródło: MZ