Zwycięzcy Prix Galien Polska 2024
Opublikowane 22 listopada 2024-
prof. dr hab. n. med. Grażyna Rydzewska
- prof. dr hab. n. med. Monika Adamczyk-Sowa
- prof. dr hab. n. med. Karina Jahnz-Różyk
- prof. dr hab. n. med. Katarzyna Kotulska-Jóźwiak
- prof. dr hab. n. med. Anna Latos-Bieleńska
- prof. dr hab. n. med. Piotr Chłosta
- prof. dr hab. n. med. Krzysztof Czajkowski
- prof. dr hab. n. med. Krzysztof Jerzy Filipiak
- prof. dr hab. n. med. Paweł Bogdański
- prof. dr hab. n. med. Robert Flisiak
- prof. dr hab. n. med. Piotr Gałecki
- prof. dr hab. n. med. Robert Gil
- prof. dr hab. n. med. Tomasz Grodzicki
- prof. dr hab. n. med. Marcin Gruchała
- prof. dr hab. n. med. Tomasz Hryniewiecki
- prof. dr hab. n. med. Artur Mamcarz
- prof. dr hab. n. med. Jarosław Reguła
- dr n. ekon. Małgorzata Gałązka-Sobotka
- Eli Lilly Polska
- Sanofi Polska
- Novartis Poland
- Adamed Pharma
- Medtronic Poland
- Helping Hand - Mental Health Program
-
Servier Polska
-
Msd Polska
Kapituła konkursu Prix Galien Polska przyznała także, po raz pierwszy w Polsce, nagrodę honorową „Pro Bono Humanum”. Jej laureatami zostali: Lidia oraz Jerzy Owsiakowie.
Ogłoszenie zwycięzców oraz wręczenie nagród odbyło się podczas gali Prix Galien Polska, 19 listopada 2024 w DoubleTree by Hilton Hotel & Conference Centre w Warszawie. Uroczystość uhonorowania tak ważnych dla postępu w medycynie i farmacji innowatorów oraz laureatów nagrody „Pro Bono Humanum”, poprzedziła całodniowa konferencja naukowa: Galien Forum.
Ważna informacja od organizatora konkursu
Prezentowane informacje dotyczące substancji, produktów, podmiotów czy kampanii mają charakter wyłącznie informacyjny i są przeznaczone do celów edukacyjnych w kontekście konkursu Prix Galien Polska. Niniejszy materiał informacyjny nie stanowi reklamy ani promocji wymienionych produktów, kampanii czy firm, zgodnie obowiązującymi przepisami prawa, w szczególności zaś nie stanowi reklamy produktów leczniczych w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 6 września 2001 r. Prawo farmaceutyczne oraz reklamy wyrobów medycznych w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 7 kwietnia 2022 r. o wyrobach medycznych.
Informacje o produktach, kampaniach i podmiotach zostały przygotowane na podstawie zgłoszeń dokonanych przez uczestników i służą wyłącznie do przeprowadzenia oceny według metodologii konkursu Prix Galien Polska 2024 przez kapitułę konkursu Prix Galien 2024.
Użyte w nazwach kategorii konkursowych określenie „Najlepszy innowacyjny…” odnosi się do produktów i podmiotów zgłoszonych do konkursu Prix Galien Polska 2024 w jednej z siedmiu kategorii, które podlegają ocenie kapituły konkursu Prix Galien Polska 2024.
O Prix Galien Polska
Nagroda Prix Galien przyznawana jest jako dowód uznania dla autorów innowacji w medycynie i farmacji, a także stanowi wyróżnienie dla przełomowych dokonań i odkryć naukowców. Konkurs ma charakter międzynarodowy i jest przeprowadzany globalnie, między innymi we Francji, Wielkiej Brytanii, Belgii i Luksemburgu, Niemczech, Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Indiach, swoim zasięgiem obejmuje również kraje Afryki. Twórcą Prix Galien jest francuski uczony Roland Mehl, który ufundował nagrodę w 1970 roku, zaś w komitecie założycielskim amerykańskiej kapituły zasiadało ośmiu laureatów Nagrody Nobla. Medal Prix Galien stanowi dziś, obok Nagrody Nobla, najważniejsze na świecie wyróżnienie jakie można zdobyć w dziedzinie innowacyjnej medycyny i farmacji.
Więcej informacji można znaleźć na stronie: www.prixgalienpolska.com
źródło: PAP