Ascensia Diabetes Care wprowadza na rynek system monitorowania glukozy nowej generacji

Opublikowane 02 września 2022
Ascensia Diabetes Care wprowadza na rynek system monitorowania glukozy nowej generacji
Ascensia Diabetes Care, globalna firma wspierająca osoby chore na cukrzycę, producent wiodących na rynku glukometrów z rodziny CONTOUR® oraz wyłączny globalny dystrybutor systemu ciągłego monitorowania glukozy Eversense® firmy Senseonics, wprowadza w Polsce system nowej generacji CGM Eversense® E3. Dzięki temu rozwiązaniu osoby chorujące na cukrzycę mogą doświadczyć unikalnych funkcji systemu.
Eversense E3 to w pełni implantowany, długoterminowy system CGM, zaprojektowany w oparciu o zestaw korzyści, jakich polscy użytkownicy doświadczyli dzięki obecnie dostępnemu systemowi CGM Eversense® XL. Podobnie jak aktualna wersja, jest to system nowej generacji oferujący szczególną dokładność i trwałość sensora przez okres do 6 miesięcy użytkowania. Inne istotne udoskonalenia to zmniejszona częstość kalibracji, większa wytrzymałość sensora i możliwość podejmowania decyzji terapeutycznych - takich jak na przykład podawanie insuliny bez konieczności potwierdzania poziomu glukozy we krwi pomiarem z opuszki palca. Osoby chorujące na cukrzycę i lekarze, zainteresowani nowym systemem, mogą odwiedzić stronę: https://www.diabetes.ascensia.pl/eversense-e3 lub skontaktować się z działem obsługi klienta CGM pod numerem 22 372 72 20, wew. 4 w godzinach od 9.00-17.00.
 
Torstein Myhre, szef regionu UE w Ascensia Diabetes Care, powiedział: "Cieszymy się, że możemy zaproponować Eversense E3 osobom chorującym na cukrzycę w Polsce. Jako długoterminowy system CGM, Eversense E3 daje osobom chorym na cukrzycę swobodę, której nie oferują inne systemy CGM. To istotna zmiana jakościowa dla pacjentów chorujących na cukrzycę - z unikalnymi funkcjami zapewniającymi wyjątkową dokładność, wygodę i elastyczność. "
 
Dostępny już w Polsce system CGM Eversense E3 zapewnia osobom z cukrzycą:
  • Długoterminowy CGM, z 6-miesięcznym okresem użytkowania sensora i dwiema krótkimi wizytami w placówkach implatacyjnych w ciągu roku (implantacja oraz usuwanie sensora)
  • Wyjątkowa dokładność, wykazana w badaniu PROMISE[1] w czasie noszenia sensora – MARD 8,5 %
  • Możliwość podejmowania decyzji terapeutycznych dotyczących dawkowania insuliny bez konieczności potwierdzania poziomu glukozy we krwi pomiarem z opuszki palca
  • Mniejsza liczba kalibracji: po 21. dniu użytkowania wymagana jest zwykle jedna kalibracja dziennie
  • Implantowany sensor wraz ze zdejmowalnym inteligentnym transmiterem*, który zapewnia dyskretne alarmy wibracyjne odczuwalne na skórze i przesyła dane do aplikacji mobilnej
  • Innowacyjna modyfikacja produktu, zwiększająca 6-miesięczną wytrzymałość sensora
Więcej o systemie CGM Eversense E3 na stronie https://www.diabetes.ascensia.pl/eversense-e3
 
Informacje o Eversense
 
System ciągłego monitorowania stężenia glukozy (CGM) Eversense® E3 jest przeznaczony do ciągłego pomiaru glukozy przez 6 miesięcy u osób chorych na cukrzycę, które ukończyły 18 lat. System jest  zarejestrowany do podejmowania decyzji terapeutycznych. Pomiary stężenia glukozy we krwi z opuszki palca nadal są wymagane na potrzeby kalibracji, zwykle raz dziennie po 21. dniu stosowania, a także gdy objawy u pacjenta nie zgadzają się z informacjami podawanymi przez system CGM lub gdy pacjent przyjmuje leki z grupy tetracyklin. Zabiegi implantowania i usuwania sensora wykonuje lekarz. System CGM Eversense E3 jest wyrobem wydawanym z przepisu lekarza; aby uzyskać więcej informacji, pacjent powinien zwrócić się do personelu medycznego.
Dodatkowe informacje dotyczące bezpieczeństwa można znaleźć na stronie https://global.eversensediabetes.com/safety-info
 
 
 
 
* Po zdjęciu transmitera nie są generowane żadne dane dotyczące glukozy
1 Garg S. i wsp. Ocena dokładności i bezpieczeństwa następnej generacji do 180-dniowego długoterminowego wszczepialnego systemu ciągłego monitorowania glikemii Eversense: badanie PROMISE. Diabetes Technology & Therapeutics 2021; 24(2): 1-9.DOI: 10.1089/dia.2021.0182
źródło: komunikat
foto: https://www.diabetes.ascensia.pl/eversense-e3/