MEDmeetsTECH - jakie wartości wnosi Patient Design? Konferencja już 18 maja

Opublikowane 21 marca 2023
MEDmeetsTECH - jakie wartości wnosi Patient Design? Konferencja już 18 maja
Jakie nowe wartości do procesu rozwoju produktów wnosi trend Patient Design? Dlaczego pacjenci nie słuchają lekarzy, a lekarze pacjentów? Jak zaangażować lekarzy i pacjentów w walidację oraz testowanie produktów? Gdzie jest pacjent – czyli wdrażanie wyrobu medycznego zorientowanego na potrzeby użytkownika. To tylko niektóre z pytań, na które znajdziesz odpowiedź podczas najbliższej edycji MEDmeetsTECH, 18 maja br. w Warszawie. Zapisy do 15. edycji wydarzenia wciąż trwają! Po raz pierwszy wydarzenie odbędzie się w wyjątkowej przestrzeni konferencyjnej Centralnego Domu Technologii przy ulicy Kruczej 50 w Warszawie.
Oprócz zagadnień związanych z Patient Design, w sesji trendy uczestnicy będą mogli wysłuchać prof. dr hab. n. med. Michała O. Zembalę, który przedstawi uczestnikom konferencji „Nowe technologie stosowane w leczeniu chorób serca i naczyń”. O sztucznej inteligencji opowie natomiast dr hab. Sebastian Płóciennik w prezentacji „Kreatywni stracą? Konsekwencje AI dla gospodarki” oraz dr hab. Bartosz Kudliński z wykładem „AI w medycynie około operacyjnej.”
 
Ponadto, w sesji trendy wystąpią: Jakub Chwiećko, przedstawiciel EIT Health innoStars oraz Naczelnej Izby Lekarskiej z wykładem „U-lab – jak zaangażować lekarzy i pacjentów w walidację oraz testowanie waszych produktów”, Michał Czornak z Medonet z prezentacją „Patient design a product design. W jaki sposób wykorzystać patient design przy tworzeniu nowego produktu”, Ron Fridman z anglojęzycznym wystąpieniem „From Reactive to Proactive Healthcare. How develop patient centered solutions” oraz Kinga Zajkowska oraz Sabina Białek z Fundacji K.I.D.S, które opowiedzą o roli małego pacjenta w rozwoju innowacji w szpitalach dziecięcych.
 
Sesja „Patient Design w praktyce" będzie natomiast mocną praktyczną dawką wiedzy. Wśród prelegentów znajdziecie Justynę Krajewską-Wdowińską z Centrum e-Zdrowia, Annę Nowak z firmy Takeda, Joannę Szyman z Neo Hospital, Mateusza Pawelec, Irka Piętkowskiego oraz Igora Farafonow.
 
Na ten dzień zaplanowano również sesję „Rynkowy know-how” z wykładem Katarzyny Banaś dot. finansowania nowych pomysłów oraz Patrycji Szatkowskiej z Kancelarii KP Smok o odpowiedzialnym gromadzeniu i udostępnianiu baz danych klinicznych – czyli jak wdrażać proces informatyzacji z poszanowaniem podstawowych praw pacjenta.
 
Jednym z głównym punktów programu będzie także debata pt. „Rola pacjenta w kształtowaniu rynku zdrowia”, w której udział wezmą m.in. przedstawicielka Centrum e-Zdrowia, a także Mikołaj Gurdała z IQVIA oraz dr n. med. Tomasz Maciejewski z Instytutu Matki i Dziecka w Warszawie.
 
Konferencję oraz debatę poprowadzi Diana Żochowska, Head of Medonet.
 
Spotkanie zakończą prezentacje najciekawszych startupów. 
 
Chcesz wziąć udział w konferencji? Kup bilet już dziś!
https://medmeetstech.com/maj2023 
 
***
 
MEDmeetsTECH to marka konferencji oraz warsztatów poruszający tematykę innowacyjnej medycyny. Od 2016 roku odbyło się 14 edycji konferencji, podczas których poruszaliśmy m.in. tematy: urządzeń medycznych, sztucznej inteligencji, mHealth, telemedycyny oraz biomedycyny. Misją MEDmeetsTECH jest ułatwianie tworzenia oraz wprowadzanie innowacji w obszarze nowoczesnej medycyny. Jest to możliwe dzięki edukowaniu oraz tworzeniu platformy wymiany wiedzy i doświadczenia. Wierzymy, że dzięki budowaniu relacji między ekspertami reprezentującymi różne środowiska, jesteśmy w stanie realnie wpłynąć na tworzenie się innowacyjnych przedsiębiorstw w Polsce. MEDmeetsTECH to także arena dla polskich, młodych startupów z obszaru medtech. Do tej pory aktywnie uczestniczyło w niej około 200 projektów. Każdorazowo, wydarzenie odwiedza ok. 120-150 uczestników reprezentujących: biznes, medycynę, środowisko startupów oraz nowych technologii. We wszystkich edycjach konferencji uczestniczyło już przeszło 1600 osób. Do tej pory nasze wydarzenia objęte zostały patronatem m.in.: Ministerstwa Zdrowia, Agencji Badań Medycznych, Ministerstwa Rozwoju, Ambasady Wielkiej Brytanii, Ambasady Japonii, Polskiego Funduszu Rozwoju, Agencji Rozwoju Przemysłu oraz Fundacji Instytutu Kardiologii.
 
źródło: MedMeetTech