Jak rozwija się obszar blockchain w zdrowiu? Ruszyły zapisy do 14. edycji MEDmeetsTECH!

Opublikowane 13 września 2022
Jak rozwija się obszar blockchain w zdrowiu? Ruszyły zapisy do 14. edycji MEDmeetsTECH!
8 grudnia br. w Warszawie już po raz czternasty odbędzie się konferencja MEDmeetsTECH. Uczestnicy jesiennej odsłony wydarzenia będą dyskutować m.in. o kierunkach rozwoju i trendach obszaru blockchain w medycynie. Na ten dzień zaplanowano również debatę oraz prezentację najciekawszych startupów MEDTECH.
MEDmeetsTECH to wydarzenie łączące świat medycyny, startupów i biznesu. Po raz trzeci odbędzie się ono w formule hybrydowej – zarówno stacjonarnie jak i online. Hasłem przewodnim spotkania będzie obszar #Blockchain. Jej jesienna odsłona będzie okazją do tego, aby osoby tworzące ekosystem dla działalności medycznych startupów w Polsce mogły uczyć się od siebie nawzajem inteligentnego podejścia do technologii w opiece zdrowotnej. Chodzi m.in. o wynalazców, przedstawicieli świata medycznego, inwestorów, liderów biznesu, reprezentantów instytucji publicznych i prywatnych oraz studentów.

Zgodnie z założeniami przyjętymi przez organizatorów, konferencja zostanie podzielona na kilka sesji tematycznych. Spotkanie rozpocznie sesja: Trendy. Dowiemy się z niej m.in. na jakim etapie znajduje się obecnie nasz kraj i w którym kierunku zmierzają prace związane ze stosowaniem blockchain w obszarze ochrony zdrowia, a także w jaki sposób technologia zmienia obraz współczesnej medycyny.

W tej części wystąpi dr hab. n. med. Agnieszka Pawlak, prof. PAN. Opowie o tym jak skutecznie wspierać prewencję chorób sercowo-naczyniowych i leczyć chorych z niewydolnością serca przy użyciu nowych technologii.  Drugą prezentację w tym cyklu: Sztuczne serce - czy technologia wyprzedza naukę?” przedstawią wspólnie prof. dr hab. n. med. Mariusz Kuśmierczyk oraz dr Piotr Przygodzki. Z kolei prof. dr hab. n. med. Mateusz K. Hołda opowie o tym: Jak i gdzie zastąpić lekarza”. Sesję zakończy prezentacja „Kierunki rozwoju Blockchain” autorstwa dr. n. med. Mariusza Borkowskiego.

Jego wystąpienie będzie jednocześnie zapowiedzią następnej sesji, szerzej poświęconej zagadnieniom związanym z BLOCKCHAIN. Uczestnicy konferencji dowiedzą się z niej wykorzystywać tę technologię w praktyce. Będą mogli również lepiej zrozumieć aspekty prawne związane z jej stosowaniem w opiece zdrowotnej, a dzięki konkretnym przykładom wykorzystania Blockchaina - przez startup’y oraz największe firmy technologiczne – zdobędą cenną wiedzę dotyczącą praktycznych wdrożeń rynkowych. Sesję rozpocznie Konrad Komnata („MedTech w świecie Web3”). Z kolei zagadnienia prawo-medyczne związane z technologią blockchain omówią Krzysztof Michoń oraz Ligia Kornowska (Dawstwo Danych jak dawstwo krwi”). Praktyczne przykłady wykorzystania technologii blockchain pokaże Tomasz Kozar, natomiast Jakub Kiedrowski (ORACLE) oraz dr Agata Slater (IBM) zaprezentują zastosowanie tej technologii w medycynie.

Na ten dzień zaplanowano również sesję Rynkowy know-how oraz Debatę, którą poprowadzi Diana Żochowska – Head of Medonet.pl. W debacie wezmą udział m.in. dr hab. n. med. Dorota Makarewicz – Kierownik Działu Analiz i Badań Własnych Agencji Badań Medycznych; Marcin Rzetecki – President Blockchain Polska; Konrad Komnata  CEO i współzałożyciel Nivalit oraz Jakub Kiedrowski z firmy ORACLE. Do dyskusji zaproszono również przedstawicieli Ministerstwa Zdrowia.

Spotkanie zakończą prezentacje najciekawszych startupów – zgłoś swój projekt
Chcesz wziąć udział w konferencji? Kup bilet już dziś! 

***
MEDmeetsTECH to marka konferencji oraz warsztatów poruszający tematykę innowacyjnej medycyny. Od 2016 roku odbyło się 13 edycji konferencji, podczas których poruszaliśmy m.in. tematy: urządzeń medycznych, sztucznej inteligencji, mHealth, telemedycyny oraz biomedycyny. Misją MEDmeetsTECH jest ułatwianie tworzenia oraz wprowadzanie innowacji w obszarze nowoczesnej medycyny. Jest to możliwe dzięki edukowaniu oraz tworzeniu platformy wymiany wiedzy i doświadczenia. Wierzymy, że dzięki budowaniu relacji między ekspertami reprezentującymi różne środowiska, jesteśmy w stanie realnie wpłynąć na tworzenie się innowacyjnych przedsiębiorstw w Polsce. MEDmeetsTECH to także arena dla polskich, młodych startupów z obszaru medtech. Do tej pory aktywnie uczestniczyło w niej około 200 projektów. Każdorazowo, wydarzenie odwiedza ok. 120-150 uczestników reprezentujących: biznes, medycynę, środowisko startupów oraz nowych technologii. We wszystkich edycjach konferencji uczestniczyło już przeszło 1600 osób. Do tej pory nasze wydarzenia objęte zostały patronatem m.in.: Ministerstwa Zdrowia, Agencji Badań Medycznych, Ministerstwa Rozwoju, Ambasady Wielkiej Brytanii, Ambasady Japonii, Polskiego Funduszu Rozwoju, Agencji Rozwoju Przemysłu oraz Fundacji Instytutu Kardiologii.

Wydarzenie pod patronatem Medicalpress.
 
źródło: MedMeetsTech