E-book o diabulimii z okazji Światowego Dnia Cukrzycy

Opublikowane 14 listopada 2023
E-book o diabulimii z okazji Światowego Dnia Cukrzycy
Zaburzenia odżywiania u osób chorujących na cukrzycę wcale nie są tematem nowym, ani marginalnym. Ale nadal nie mówi się o nich zbyt wiele. Z okazji tegorocznego Światowego Dnia Cukrzycy Polskie Stowarzyszenie Diabetyków wydaje e-book o diabulimii. Mamy nadzieję, że dzięki tej publikacji temat ten stanie się bardziej obecny w świadomości nie tylko pacjentów i ich rodzin, ale całego środowiska diabetologicznego.

Diabulimia to nie wyimaginowany problem, ale realne zagrożenie dla osób chorujących na cukrzycę, w szczególności dla nastolatek i młodych kobiet. To zaburzenie, które wyniszcza fizycznie i psychicznie. Trudne do zdiagnozowania i leczenia. Ten e-book to zapis naszych doświadczeń, wielu lat zmagań z diabulimią. Powstał ku przestrodze, ale też w celu zwiększenia świadomości problemu oraz dodania odwagi tym, którzy znają ten temat z autopsji, ale boją się do niego przyznać i rozpocząć leczenie. Jeśli nasza historia pomoże choć jednej osobie w walce z zaburzeniami odżywiania w cukrzycy, będzie to dla nas sukces i nagroda za pracę nad tym e-bookiem – mówią autorki Małgorzata i Aleksandra.


Publikację bardzo polecamy nie tylko pacjentom, ale także ich bliskim i opiekującym się nimi zespołom terapeutycznym. Wasze wsparcie znaczy naprawdę wiele!


E-book można pobrać bezpłatnie. Jest on dostępny pod linkiem: https://diabetyk.org.pl/wp-content/uploads/2023/11/Diabulimia-Polskie-Stowarzyszenie-Diabetykow-14.11.2023.pdf

Źródło Informacji: Instytut LB Medical