Back to school! Centrum Medyczne Damiana żegna wakacje z Dzielnicą Bemowo

Opublikowane 31 sierpnia 2022
Back to school! Centrum Medyczne Damiana żegna wakacje z Dzielnicą Bemowo
W najbliższą sobotę, 3 września, sprawdź swój stan zdrowia podczas pikniku rodzinnego organizowanego przez dzielnicę Bemowo w Parku Górczewska! Na uczestników czekać będzie mnóstwo atrakcji. Centrum Medyczne Damiana dla najmłodszych przygotuje pokaz pierwszej pomocy wraz ze zwiedzaniem karetki, a także mnóstwo niespodzianek umilających powrót do szkoły. Dorośli natomiast będą mogli zasięgnąć porady specjalistów m.in. psychologa, dietetyka, fizjoterapeuty czy położnej i pielęgniarki.
Pożegnanie wakacji i powrót do szkoły – pod tym hasłem Dzielnica Bemowo organizuje piknik rodzinny. W programie wydarzenia Back to school nie zabraknie promocji zdrowia i aktywnego trybu życia. Centrum Medyczne Damiana, zapewni bogaty repertuar badań profilaktycznych, konsultacji i pokazów związanych ze zdrowiem.

Na co dzień wielu z nas nie ma czasu na wykonywanie podstawowych badań. Dlatego w Parku Górczewska uczestnicy pikniku będą mogli skorzystać z pomiaru glukozy i ciśnienia. W przypadku stwierdzonych nieprawidłowych wyników pielęgniarka Centrum Medycznego Damiana wskaże kolejne kroki leczenia. Dla każdej osoby chcącej w profesjonalny sposób zmierzyć masę swojego ciała dostępna będzie waga Tanita, której wyniki omówi dietetyk. Do dyspozycji uczestników wydarzenia będzie również położna pokazująca, jak prawidłowo samodzielnie wykonać badanie piersi.

Okres wakacyjny sprzyjał urazom, z tego względu na pikniku nie zabraknie fizjoterapeuty. Goście pikniku będą mogli skorzystać także z porady specjalisty, który oceni znamiona skórne za pomocą dermatoskopu. Na innym stoisku obecny będzie psycholog. Nie zabraknie również czegoś dla ciała – podczas pikniku serwowane będą nowatorskie szoty MediDiety, smaczne i bogate w składniki odżywcze. Osoby chcące dowiedzieć się więcej o Centrum Medycznym Damiana lub zmienić swoją przychodnię POZ, będą mogły złożyć na miejscu deklarację.

Wiosną tego roku otworzyliśmy placówkę na Lazurowej, w nowej części Bemowa. Zazwyczaj to mieszkańcy przychodzą do nas, teraz to my chcemy wyjść do nich – mówi Marek Kubicki, członek zarządu Centrum Medycznego Damiana. – Wierzymy, że obecność naszych specjalistów wspomoże budować świadomość w zakresie profilaktyki i leczenia pacjentów, a także zwiększy ich wiedzę dotyczącą własnego zdrowia. Partnerstwo w organizacji tego wydarzenia to początek naszej współpracy z przedstawicielami ratusza i mieszkańcami Bemowa, mam nadzieję, że nasze kontakty będą się zacieśniać – dodaje Marek Kubicki.

Nie zabraknie również atrakcji dla najmłodszych, dla których przygotowano pokaz pierwszej pomocy. Maluchy także będą mogły zwiedzić karetkę i poznać sprzęt medyczny. Na stoisku recepcyjnym będzie dostępna gra „sówki” oraz gadżety, które przydadzą się do nauki oraz codziennej rozrywki.
 
Na zakończenie pikniku dzielnica przygotowała nie lada atrakcję – w amfiteatrze w parku odbędzie się koncert Ewy Farnej. Rozpocznie się ok. godz. 17.
 
Zapraszamy:
Park Górczewska, ul. Raginisa 1
3.09.2022, godz. 11-17


źródło: CM Damiana