17 edycja MEDmeetsTECH z rozszerzonym programem: cyberbezpieczeństwo, biodruk 3D oraz urządzenia medyczne

Opublikowane 14 lutego 2024
17 edycja MEDmeetsTECH z rozszerzonym programem: cyberbezpieczeństwo, biodruk 3D oraz urządzenia medyczne
Już 16 maja, po raz kolejny w przestrzeni Centralnego Domu Technologii w Warszawie, z możliwością uczestniczenia online, odbędzie się 17 edycja MEDmeetsTECH – konferencji łączącej medycynę i nowe technologie z biznesem. Po raz pierwszy w programie znajdzie się sesja PRO-CONTRA z tematem: „Medycyna XX wieku kontra Medycyna XXI wieku – czy technologia wspiera doświadczenie?” Szczegóły tej sesji uczestnicy poznają w połowie marca.
Konferencję otworzy sesja trendy, podczas której zaprezentowany zostanie m.in. temat „Ekonometria i wytłumaczalność modeli AI oraz zastosowania w ochronie zdrowia”. Prelegentem będzie dr n. ekon. Łukasz Borowiecki.

W sesji cyberbezpieczeństwo uczestnicy zapoznają się z następującymi tematami:
  • plan poprawy poziomu cyberbezpieczeństwa w ochronie zdrowia, zaprezentowany przez Romana Łożyńskiego z Centrum e-zdrowia.
  • cyberbezpieczeństwo urządzeń medycznych typu wearables – wyzwania dzisiaj i jutro, który przedstawi Błażej Pawlak
  • dane medyczne – prywatność a zdrowie – czy musimy wybierać? – autorstwa Michała Czarnucha
  • Cyberbezpieczeństwo w medycynie – gdzie jesteśmy i dokąd zmierzamy? Czy NIS2 cokolwiek zmieni? – który przedstawi Jakub Betka
Po tej sesji nastąpi sesja o urządzeniach medycznych podczas której będzie można wysłuchać ekspertów:
  • Sanjeev Choudhary, Prezesa Zarządu Medinice S.A. z prezentacją „Serce 4.0 – cyfrowa przyszłość medycyny.”
  • Michała Matuszewskiego, CEO & Founder AILIS – „Ewolucja czy rewolucja w opiece zdrowotnej: Jak AILIS zmienia paradygmat walki z rakiem piersi.”
  • Dawida Cabanao zastosowaniu AI w okulistyce i badaniach przesiewowych siatkówki.
  • Mikołaja Wiewiórę, Design Managera Mindsailors Industrial Design z tematem „Czy można wdrożyć urządzenie medyczne w oparciu o druk 3D?”
Ostatnią z sesji tematycznych będzie sesja dot. biodruku 3D z gośćmi specjalnymi dr hab. inż. Dorotą Bociąga oraz prof. dr hab. med. Michałem Wszołą, który opowie uczestnikom konferencji o biodrukowaniu narządów i organoidów – czy jest to przyszłość transplantologii i badań przedklinicznych leków.

W programie konferencji nie zabraknie również debaty eksperckiej pt.: Jak skutecznie komunikować innowacje do pacjentów i pracowników ochrony zdrowia?”, przygotowywanej przez partnerów merytorycznych wydarzenia: NIL IN – Sieć Lekarzy Innowatorów oraz MEDONET.

Na koniec tradycyjnie zaprezentują się przedstawiciele startupów ze swoimi innowacyjnymi pomysłami, gotowi by odpowiedzieć na pytania uczestników konferencji.

Nie zabraknie okazji do networkingu. Zapraszamy do zaplanowania z MEDmeetsTECH całego dnia, które zaczynamy od śniadania o godz. 9:00 w Centralnym Domu Technologii przy ul. Kruczej 50 w Warszawie.
Zapraszamy do zapoznania się ze wstępnym programem wydarzenia oraz zakupu biletów Early Birds, które będą w sprzedaży tylko do 29 lutego:
https://medmeetstech.com/maj2024.


żródło: MedMeetsTech