Rynek
Eksperci ppracują nowe standardy opieki nad pacjentami z miażdżycą - ruszył projekt naukowy "Profilaktyczna Interwencja Sercowo-Naczyniowa w Prewencji Wielochorobowości"
Startuje nowa kampania informacyjna dla pacjentów z rozpoznaniem MDS
Powstanie europejska strategia dotycząca zdrowia psychicznego młodych
Konferencja Książka na Receptę dla środowiska medycznego
Aplikacja PTO wspiera lekarzy w diagnostyce molekularnej nowotworów
Neurolodzy, psychiatrzy i pacjenci razem na rzecz zdrowia mózgu
Rak nie czeka, a pacjenci muszą! Dramatycznie długie kolejki do badań i specjalistów
Onkofundacja Alivia już od 10 lat monitoruje czas oczekiwania na badania obrazowe w blisko 800 placówkach medycznych w Polsce. Najnowsze dane są niestety bardzo niepokojące. W niektórych województwach pacjenci zapisani w trybie normalnym muszą czekać ponad 120 dni na rezonans magnetyczny oraz ponad 90 dni na tomografię komputerową. Do tego należy doliczyć jeszcze czas oczekiwania na opis badania, a ten może wynieść nawet 46 dni! Źle jest również jeżeli chodzi o pierwszą wizytę onkologiczną, na którą w wielu placówkach trzeba czekać ponad 50 dni! Obecnie sytuacja najgorzej wygląda w województwach: kujawsko-pomorskim, małopolskim i zachodniopomorskim.
Brakuje kompleksowej strategii dotyczącej uzależnień dzieci i młodzieży
Strach, niewiedza i odkładanie na później to główne hamulce skutecznej profilaktyki
Regularne badania to kluczowe narzędzie współczesnej profilaktyki, pozwalające wykryć nowotwory na wczesnym etapie. Tymczasem z badania opinii przeprowadzonego przez SW Research na zlecenie marki Domowe Laboratorium wynika, że Polacy często wpadają w schematy utrudniające dbanie o zdrowie: lęk i nadmierną panikę, szukanie diagnozy w Internecie zamiast u specjalisty oraz bagatelizowanie objawów.[1] Jakie są przyczyny tych mechanizmów i jak im przeciwdziałać?
Pomóż samotnym seniorom przeżyć radosne Święta Wielkanocne
Wielkanoc to święta pełne tradycji i rodzinnego ciepła, jednak dla wielu samotnych seniorów stają się bolesnym przypomnieniem o utracie bliskich. Aby przywrócić im radość i poczucie wspólnoty, Stowarzyszenie mali bracia Ubogich organizuje świąteczne śniadania w 14 miastach. To okazja, by seniorzy mogli podzielić się jajkiem, złożyć życzenia i – co najważniejsze – poczuć bliskość drugiego człowieka.