Redakcja

Redakcja MedicalPress
Wszystkie artykuły autora
Prof. Marcin Grabowski: refundacja telemonitoringu pozwoli na stały nadzór i szybką reakcję w przypadku zaostrzenia stanu zdrowia pacjenta z niewydolnością serca
Prawidłowe rozpoznanie postaci pierwotnie postępującej stwardnienia rozsianego pozwala na skuteczne leczenie
Witamina A – właściwości, działanie, występowanie, objawy niedoboru
Dotacja Fundacji DKMS – startuje 2. edycja inicjatywy na rzecz pacjentów hematoonkologicznych
Już od 15 marca 2023 r. organizacje pacjenckie mogą zgłaszać projekty z obszaru wsparcia psychologicznego pacjentów hematoonkologicznych, w ramach 2. edycji Dotacji Fundacji DKMS, w której łączna pula środków wynosi 700 000 zł. O dotacje można ubiegać się w dwóch kategoriach – wsparcia psychologicznego młodych i małych pacjentów oraz wsparcia psychologicznego pacjentów dorosłych. Termin na zgłaszanie projektów mija 30 kwietnia br.
Konsekwencje zaniedbania zdrowia kobiet – jak wiele jest do zrobienia?
Mimo znacznych postępów w medycynie i udoskonalania możliwości terapii wielu schorzeń, istnieją ogromne luki w badaniach i rozwoju, które mogłyby przyczynić się do poprawy opcji leczenia dla kobiet i uświadamiania im roli profilaktyki zdrowia. Dotyczy to również Polski – najnowsze badanie pokazuje, że 35 proc. Polek nie bada się regularnie, tłumacząc to brakiem objawów świadczących o ewentualnej chorobie oraz brakiem czasu. Dla 2 na 10 kobiet badania profilaktyczne wciąż są za drogie. Jakie konsekwencje społeczne i ekonomiczne może mieć zaniedbanie zdrowia kobiet?
Dokąd zaprowadzą nas migracje medyków?
Czynniki społeczno-polityczne, warunki pracy i możliwości rozwoju zawodowego oraz hejt – głównie takie czynniki wypychają młodych lekarzy z Polski. Różnice wynagrodzeń odgrywają coraz mniejszą rolę w podejmowaniu decyzji migracyjnych – komentował wyniki prowadzonych badań prof. UW Maciej Duszczyk z Uniwersytetu Warszawskiego.
Syria: 12 lat wojny - pomocy humanitarnej potrzebuje nawet 90% osób
Specjalista od najtrudniejszych operacji serca u dzieci w Zabrzu
Dzięki Stowarzyszeniu Nasze Serce udało się wznowić stałą współpracę z doktorem Tornike Sologashvilim, specjalistą od najtrudniejszych operacji serca z Uniwersyteckiej Kliniki Kardiochirurgii Dziecięcej w Genewie.