Proponowane filmy
Męskie nowotwory w XXI wieku: świadomość, organizacja opieki i leczenie raka prostaty i jądra 21:05

Męskie nowotwory w XXI wieku: świadomość, organizacja opieki i leczenie raka prostaty i jądra

Debata ekspercka PTO
Rak płuca: Najważniejsze doniesienia z kongresu WCLC 2025 13:31

Rak płuca: Najważniejsze doniesienia z kongresu WCLC 2025

Prof. Maciej Krzakowski omawia kluczowe doniesienia ze Światowego Kongresu Raka Płuca (WCLC 2025)
Radioterapia w raku prostaty dziś to leczenie skuteczne i coraz mniej obciążające pacjenta 22:31

Radioterapia w raku prostaty dziś to leczenie skuteczne i coraz mniej obciążające pacjenta

Rozmowa z doktorem Jackiem Sadowski z ŚCO
PL                                                                                                              Nowotwory skóry w Polsce: jak poprawić wykrywalność i skuteczność leczenia 07:25

PL Nowotwory skóry w Polsce: jak poprawić wykrywalność i skuteczność leczenia

Debata ekspercka PTO
Immunoterapia zmienia oblicze leczenia nowotworów układu pokarmowego 10:42

Immunoterapia zmienia oblicze leczenia nowotworów układu pokarmowego

Komentarz prof. Macieja Krzakowskiego po ESMO GI 2025
Nowotwory układu pokarmowego – interdyscyplinarne wyzwania diagnostyczne i terapeutyczne (debata) 36:10

Nowotwory układu pokarmowego – interdyscyplinarne wyzwania diagnostyczne i terapeutyczne (debata)

Obejrzyj debatę PTO.
ASCO 2025: Immunoterapia zmienia standardy leczenia onkologicznego 13:07

ASCO 2025: Immunoterapia zmienia standardy leczenia onkologicznego

Rozmowa z prof. Maciejem Krzakowskim.
Od diagnozy do terapii: rola badań patomorfologicznych i predykcyjnych w leczeniu onkologicznym 38:15

Od diagnozy do terapii: rola badań patomorfologicznych i predykcyjnych w leczeniu onkologicznym

Debata ekspercka PTO
TOBACCO-FREE FUTURE: IS EUROPE AND POLAND ON THE RIGHT PATH? 48:28

TOBACCO-FREE FUTURE: IS EUROPE AND POLAND ON THE RIGHT PATH?

Expert debate.
Liczba pacjentów z chorobami nerek stale rośnie. Jak sobie pomóc? Perspektywa pacjenta 16:40

Liczba pacjentów z chorobami nerek stale rośnie. Jak sobie pomóc? Perspektywa pacjenta

Rozmowa z Rajmundem Michalskim.
Czy Polki są świadome zagrożeń zdrowotnych? 09:41

Czy Polki są świadome zagrożeń zdrowotnych?

Rozmowa z dr Jerzym Gryglewiczem
Prof. Jerzy Wydmański: Onkologia to gra zespołowa. O roli radioterapii w leczeniu raka prostaty 29:06

Prof. Jerzy Wydmański: Onkologia to gra zespołowa. O roli radioterapii w leczeniu raka prostaty

Rozmowa z prof. Jerzym Wydmańskim.
Prof. Jerzy Wydmański: Radioterapia śródoperacyjna wymaga współpracy 08:03

Prof. Jerzy Wydmański: Radioterapia śródoperacyjna wymaga współpracy

Obejrzyj wuwiad.
Rak pęcherza moczowego - czas na standaryzację ścieżki pacjenta 18:11

Rak pęcherza moczowego - czas na standaryzację ścieżki pacjenta

Rozmowa z Szymonem Chrostowskim z Fundacji Wygrajmy Zdrowie
Dostępność 360 - to nie sloga a realna potrzeba 47:11

Dostępność 360 - to nie sloga a realna potrzeba

Rozmoa z Tomaszem Szewczykiem, KSON.
Nowoczesna radioterapia w leczeniu raka prostaty 10:04

Nowoczesna radioterapia w leczeniu raka prostaty

Rozmowa z dr Andrzejem Kukiłką, radioterapeutą.
Międzynarodowy Dzień Osób z Niepełnosprawnościami - to co dobre dla niepełnosprawnych - dobre dla wszystkich 27:20

Międzynarodowy Dzień Osób z Niepełnosprawnościami - to co dobre dla niepełnosprawnych - dobre dla wszystkich

Rozmowa ze Stanisławem Schubertem, prezesem KSON
Radioterapia jest integralnym elementem leczenia pacjentek z rakiem 31:02

Radioterapia jest integralnym elementem leczenia pacjentek z rakiem

Rozmowa z prof. Dorotą Gabryś.
Leczenie oszczędzające pacjentek z rakiem piersi daje lepsze efekty 18:17

Leczenie oszczędzające pacjentek z rakiem piersi daje lepsze efekty

Rozmowa z prof. Dawidem Murawą.
Kiedy skorzystać z pomocy psychologicznej? 24:40

Kiedy skorzystać z pomocy psychologicznej?

Rozmowa z Eweliną Bondyrą - Łuczką, psychologiem, trenerem zawodowym z Karkonoskiego Sejmiku Osób Niepełnosprawnych

Nowa lista refundacyjna - co oznacza dla pacjentów onkologicznych

Decyzją Ministerstwa Zdrowia, od 1 kwietnia br. zacznie obowiązywać nowa lista leków refundowanych, obejmująca aż 29 nowych terapii. Wśród nich znalazło się 10 terapii onkologicznych. Mogą na nie liczyć chorujący na m.in. raka płuc, piersi, jajnika czy gruczołu krokowego.
2025-03-31 12:07

Jak dieta może wpłynąć na przebieg endometriozy?

Endometrioza dotyczy około 6-10% kobiet w wieku rozrodczym. Polega na obecności błony śluzowej macicy (endometrium) poza jej naturalnym miejscem, co prowadzi do rozwoju ognisk endometriozy w różnych częściach ciała. Choroba ta wiąże się z przewlekłym bólem, który jest wynikiem obecności tych ognisk. Dodatkowo, w jej przebiegu występują zaburzenia hormonalne oraz stany zapalne, na które wpływ ma także codzienna dieta.
2025-03-31 08:30

Rośnie liczba cyberataków na sektor medyczny. MZ przeznaczy 4,3 mld zł na cyfrową transformację ochrony zdrowia

Jak pokazują dane, w roku ubiegłym 15 proc. wszystkich cyberataków, do jakich doszło na świecie dotyczyło szpitali. – Przyczyną takiego stanu rzeczy jest przede wszystkim wartość sensytywnych danych przetwarzanych przez placówki ochrony zdrowia – mówi Patryk Kuchta, kierownik Działu Ochrony Danych i Cyberbezpieczeństwa Korporacyjnego w Medicover w Polsce.
2025-03-28 11:49

Startuje nowa kampania informacyjna dla pacjentów z rozpoznaniem MDS

Szacuje się, że prawie połowa pacjentów z rozpoznaniem nowotworów mielodysplastycznych (MDS) już w chwili diagnozy jest zależna od transfuzji krwi[1]. Eksperci podkreślają, że częste przetoczenia w długiej perspektywie mogą prowadzić do przeładowania żelazem, obciążającym wiele kluczowych dla życia organów. Uwagę na ten problem zwraca nowa inicjatywa Stowarzyszenia Hematoonkologiczni – kampania Uwolnij się od transfuzji. Żyj z MDS lepiej i dłużej. W jej ramach prowadzony będzie szereg działań edukacyjnych, których celem jest dostarczenie pacjentom i ich najbliższym niezbędnej wiedzy i praktycznych porad na temat możliwości terapeutycznych, uwalniających pacjentów z MDS od transfuzji i podniesienia jakości ich życia.

 

 

2025-03-27 22:30

Plaga niewydolności serca - wyzwanie dla medycyny i systemu ochrony zdrowia - debata ekspercka 9.04.25

Zapraszamy do oglądania nadchodzącej debaty eksperckiej online z cyklu "Kardiologia - Wspólna Sprawa" pt. "Plaga niewydolności serca - wyzwanie dla medycyny i systemu ochrony zdrowia", która odbędzie się 9 kwietnia 2025 r. o godz. 12:00.
2025-03-27 15:29

Childhood Cancer International popiera utworzenie Rejestru Onkologii i Hematologii Dziecięcej

Childhood Cancer International – Europe w liście wystosowanym do ministry zdrowia Izabeli Leszczyny wyraziło poparcie dla inicjatywy utworzenia Rejestru Onkologii i Hematologii Dziecięcej. Zdaniem organizacji to fundamentalny krok w kierunku wzmocnienia opieki nad dziećmi chorymi na nowotwory w Polsce. O powołanie i wdrożenie narzędzia zabiega Polskie Towarzystwo Onkologii i Hematologii Dziecięcej, wspierane przez Konsultanta krajowego w tej dziedzinie medycyny.

2025-03-27 11:49