Wydarzenia z

września 2019

9 wyników

Parlamentarny Zespół ds. Praw Pacjentów

DEBATA: Zmiany systemowe w opiece nad pacjentem chorym na wczesne zapalenie stawów.
2019-09-26 14:00:00

XXIII Międzynarodowy Kongres PTK

XXIII Międzynarodowy Kongres Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego w dniach 26-28 września 2019r. w Katowicach.
2019-09-26 00:42:00

Konferencja: IT w Służbie Zdrowia

Celem konferencji jest przedstawienie najnowszych rozwiązań w zakresie informatyzacji zakładów opieki zdrowotnej. Podczas konferencji wiodące firmy IT zaprezentują swoje rozwiązania, które pomogą usprawnić pracę placówki, zarządzanie personelem, obniżyć koszty czy wdrożyć EDM. Oprócz tego wykłady merytoryczne przeprowadzą eksperci, którzy opowiedzą o swoich doświadczeniach związanych z informatyzacją sektora ochrony zdrowia.

2019-09-25 09:00:00

Konferencja prasowa prezentująca raport pt. „Cukrzyca tu i teraz”

Fundacja Urszuli Jaworskiej wzięła pod lupę sytuację chorych na cukrzycę w naszym kraju i przygotowała kompleksowy raport uwzględniający perspektywę pacjentów, personelu medycznego oraz placówek ochrony zdrowia.

Badania przeprowadzano od grudnia 2018 do maja 2019 roku. Wnioski są zatrważające: w przypadku chorych na cukrzycę typu drugiego Polska to „medyczny skansen” i jedyny kraj w Unii Europejskiej bez refundacji najnowocześniejszych terapii.

We wnioskach z raportu zawarta została „gorzka siódemka”, czyli lista obszarów, które wymagają najpilniejszych zmian, by Polska nie znalazła się już na stałe na szarym końcu w Europie pod względem skuteczności walki z cukrzycą i jej następstwami.

Centrum Prasowe PAP, ul. Bracka 6/8, Warszawa, Polska
2019-09-24 11:00:00

Forum e-zdrowia

Cyfrowa transformacja i nabierająca tempa globalizacja opieki zdrowotnej oraz główne wyzwania i zadania, przed jakimi stoi system ochrony zdrowia w Polsce to tematy czwartej edycji międzynarodowej konferencji Forum e-Zdrowia. W roli prelegentów i panelistów wystąpi ponad stu ekspertów z Polski i z zagranicy, reprezentujących stronę rządową i samorządową, sektory medyczny i IT oraz środowiska pacjentów. Wydarzeniem towarzyszącym konferencji będzie Digital Health Hackathon, który odbędzie się w dniach 18-19.09.
2019-09-20 09:00:00

Konferencja Koalicji Obywatelskiej dot. systemu ochrony zdrowia

Konferencja programowa Koalicji Obywatelskiej dotycząca systemu ochrony zdrowia w Polsce
2019-09-19 11:00:00

Forum e-zdrowia

 
2019-09-19 09:00:00

Konferencja "Cancer Prevention 2020”

Celem konferencji jest wymiana doświadczeń i wiedzy w zakresie realizowanych strategii walki z rakiem na świecie oraz w Polsce, ze szczególnym uwzględnieniem działań w obszarze profilaktyki onkologicznej. Jak podkreśla Minister Zdrowia prof. dr hab. Łukasz Szumowski – na Konferencję przyjadą najlepsi specjaliści, z którymi dyskutować będziemy o tym, jak prowadzić prewencję raka w Polsce oraz jak powinien wyglądać polski cancer plan.

Podczas konferencji inicjowanej przez Agencje Badań Medycznych omawiane będą zagadnienia związane z wykorzystaniem nowoczesnych technologii w diagnostyce i leczeniu nowotworów oraz kierunki rozwoju polskiego sytemu ochrony zdrowia w obszarze onkologii. Konferencja będzie również okazją do dyskusji na temat możliwości realizacji projektów badawczo – rozwojowych w zakresie prewencji onkologicznej finansowanych przez Agencję Badań Medycznych.

Konferencja „Cancer Prevention 2020” połączy ekspertów krajowych i międzynarodowych we wspólnej idei wypracowania najlepszych rozwiązań i udoskonalenia obecnego systemu w zakresie m.in. praktyk klinicznych i badawczych służących polskim pacjentom. Swoją wiedzą w tym obszarze podzielą się m.in. przedstawiciele organizacji pacjenckich, wybitni specjaliści z polskich ośrodków onkologicznych, a także przedstawiciele University of Texas MD Anderson Cancer Center.

2019-09-18 09:00:00

Debata przedwyborcza: Zdrowie Dobrze Rządzone

Debata „przedwyborcza” o systemie ochrony zdrowia
Zdrowie Dobrze Rządzone

 

Związek Przedsiębiorców i Pracodawców zaprasza na „przedwyborczą” debatę o systemie ochrony zdrowia – Zdrowie Dobrze Rządzone w ramach projektu Polska Dobrze Rządzona.

Spotkanie odbędzie się 17 września 2019 r. o godzinie 10:00 w Świetlicy Wolności  przy ulicy Nowy Świat 6/12.

Służba zdrowia od dawna nie była tak silnie akcentowana w kampanii wyborczej. Wszystkie strony polityczne nie kryją, że temat ochrony zdrowia stanowi największe wyzwanie w tej kampanii. Oprócz konkretnych propozycji programowych, warto w debacie publicznej podnieść kwestie stanowienia prawa w tym sektorze – czasu i sposobu konsultacji publicznych, dostępu do informacji, współpracy resortu zdrowia z środowiskiem ekspertów i pacjentów, ale też pozostałych resortów. Zdrowie powinno być traktowane w sposób interdyscyplinarny i w taki też sposób powinno być zarządzane.

Do udziału w debacie zostali zaproszeni przedstawiciele wszystkich stron politycznych, kandydaci do Sejmu i Senatu Rzeczypospolitej, którzy zajmują się tematyką służby zdrowia:

  • Prof. Tomasz Grodzki – Koalicja Obywatelska;
  • Prof. Piotr Radziszewski – Prawo i Sprawiedliwość
  • Dr Marek Kos – Polskie Stronnictwo Ludowe Koalicja Polska
  • Kaja Filaczyńska – Lewica Razem

Debatę poprzedzi wystąpienie politolog dr Jowanki Jakubek-Lalik, które wprowadzi w koncepcje dobrego rządzenia, współpracy międzyresortowej oraz wagi szerokich konsultacji projektów rządowych.

Debatę moderować będzie Marek Kustosz, ekspert ds. komunikacji w ochronie zdrowia, prezes Instytutu Człowieka Świadomego.

Zapraszamy!

2019-09-17 10:00:00