Transformacja opieki zdrowotnej poprzez innowacje medyczne: dołącz do konferencji AI & MEDTECH CEE, aby spojrzeć w oczy przyszłości nowych technologii

Opublikowane 02 marca 2023
Transformacja opieki zdrowotnej poprzez innowacje medyczne: dołącz do konferencji AI & MEDTECH CEE, aby spojrzeć w oczy przyszłości nowych technologii
Konferencja „AI & MEDTECH CEE” powraca na swoją trzecią edycję już 6 czerwca 2023 r., gromadząc liderów, ekspertów oraz specjalistów w dziedzinie innowacji medycznych, aby omówić kluczowe tematy związane z nowymi technologiami w sektorze ochrony zdrowia. Dzięki bezpłatnej rejestracji, która rusza już teraz, jest to doskonała okazja dla osób zainteresowanych innowacjami medycznymi, aby poszerzyć swoją wiedzę i sieć kontaktów.
Tematyka Konferencji obejmuje szereg tematów związanych z cyfrową transformacją w opiece zdrowotnej, w tym m. in.:
  • Innowacje modelujące ścieżki pacjenta,
  • AI a edukacja medyczna,
  • Zastosowanie nowych technologii w podmiotach medycznych,
  • Biznesowe i technologiczne aspekty innowacji,
  • Efektywność kosztowa innowacyjnych wyrobów medycznych,
  • Współpracę ze startupami.
 
Konferencja "AI & MEDTECH CEE" jest jedynym tego typu wydarzeniem w Europie Środkowo-Wschodniej. Służy jako forum wymiany wiedzy, doświadczeń i najlepszych praktyk. Zapewnia wyjątkową okazję do wysłuchania czołowych ekspertów w tej dziedzinie, nawiązania kontaktów z profesjonalistami i zapoznania się z najnowszymi osiągnięciami w zakresie innowacji medycznych w polskim i zagranicznym sektorze ochrony zdrowia.

 - Dzięki postępowi technologicznemu pracownicy medyczni mają obecnie dostęp do szerokiej gamy danych i zasobów, co pozwala im podejmować bardziej świadome decyzje i zapewniać bardziej spersonalizowaną opiekę. Od elektronicznej dokumentacji medycznej i telemedycyny do zaawansowanych narzędzi diagnostycznych i leczniczych opartych o sztuczną inteligencję. Wykorzystując najnowsze osiągnięcia w zakresie innowacji medycznych i technologii cyfrowych, możemy stworzyć bardziej skoncentrowany na pacjencie i opłacalny system opieki zdrowotnej, który przyniesie korzyści wszystkim – wskazuje Ligia Kornowska, Dyrektor Zarządzająca Polskiej Federacji Szpitali oraz Liderka Koalicji AI w Zdrowiu.

Korzyści płynące z innowacji medycznych są oczywiste. Jednak pomimo tego, droga do pełnego przyjęcia innowacji medycznych w sektorze opieki zdrowotnej nie jest pozbawiona wyzwań. Konferencja ma na celu wskazanie, co jeszcze nas czeka na drodze cyfrowej rewolucji, jakie problemy pozostają do rozwiązania, i co do tej pory osiągnęliśmy dzięki innowacjom medycznym oraz jak można, korzystając z najnowszych trendów, pokonać bariery rozwoju technologicznego.

W zeszłorocznej edycji Konferencji, która corocznie organizowana jest przez Polską Federację Szpitali, Koalicję AI w Zdrowiu oraz zespół ekspertów wZdrowiu, brało udział kilkadziesiąt prelegentów i panelistów oraz   gości z państw takich jak np. Słowacja, Wielka Brytania, Węgry, Indie, Włochy, Francja oraz Niemcy. W tym roku również będziemy gościć licznych przedstawicieli zza granicy. Powołana została także Rada Programowa Konferencji, w której zasiadają m.in. przedstawiciele strony publicznej - Ministerstwa Zdrowia, Centrum e-Zdrowia, Głównego Inspektoratu Farmaceutycznego, Agencji Badań Medycznych, Komisji Europejskiej i Naczelnej Rady Lekarskiej.

Konferencja jest bezpłatna i otwarta dla wszystkich zainteresowanych przyszłością AI i opieki zdrowotnej. Uczestnicy będą mieli okazję nawiązać kontakty z ekspertami w tej dziedzinie, wziąć udział w sesjach informacyjnych i dyskusjach panelowych oraz wysłuchać ekspertów z całego świata. Dzięki otwartej rejestracji konferencja "AI & MEDTECH CEE" jest wydarzeniem, którego nie można przegapić dla tych, którzy chcą być na bieżąco cyfrową rewolucją w sektorze opieki zdrowotnej.

Zapraszamy do rejestracji na stronie internetowej: www.aiwzdrowiu.pl

żrodło: aiwzdrowiu