Prof. Maciej Banach zrezygnował z funkcji dyrektora ICZMP

Opublikowane 31 marca 2021
Prof. Maciej Banach zrezygnował z funkcji dyrektora ICZMP
Profesor Maciej Banach złożył w dniu 29 marca br. rezygnację ze stanowiska dyrektora Instytutu Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi, którym kierował ponad 7 lat Minister zdrowia przyjął dymisję.
- Nigdy nie ma dobrego momentu, by powiedzieć „dziękuję” - przyznaje prof. Banach. Dodaje jednak, że szpital zostawiony został w dobrej kondycji, z pozyskanym ponad 1,5 mld zł środkami inwestycyjnymi, rozpoczętymi remontami i dodatnim wynikiem finansowym za rok 2020. - napisał na swoim profilu na Facebook prof. Banach.

Prof. Maciej Banach poinformował, że rezygnuje z funkcji kierowania ICZMP w Łodzi, aby mieć więcej czasu na inne aktywności naukowe i lekarskie. Prof. chce się poświęcić m.in. badaniom klinicznym nad szczepionką przeciw miażdżycy. ICZMP to jeden z największych w kraju szpitali wielospecjalistycznych ze wskazaniem na perinatologię, ginekologię i pediatrię. Rocznie hospitalizuje ponad 40 tys. pacjentów z całego kraju.

- Dzisiaj po prostu chcę podziękować tym wszystkim osobom, dzięki którym mogliśmy zmieniać 'Matkę Polkę' wspólnie, to naprawdę wyjątkowi ludzie, osoby sprawdzone w najtrudniejszych sytuacjach. Dziękuję im, nauczyłem się od nich bardzo dużo - pisał prof. Banach.

7 lat i 9 dni - to był wspaniały i wyjątkowy dla mnie czas w 
Instytutucie CZMP. Wspólnie udało się zrobić wiele wielkich rzeczy, w tym: >1,5 mld pozyskanych środków, praktycznie wyremontowany budynek ginekologiczno-położniczy (poza endokrynologią i onkologią), w dużej części wyremontowany budynek położniczy, z planami na ten rok remontów nefrologii, gastroenterologii (z rozpoczętym już remontem nowoczesnej pracowni endoskopowej), neurologii czy pediatrycznych bloków operacyjnych. Za wszystkie realizowane i planowane zmiany trzymam kciuki i obiecuje dalsze wsparcie. - dodał prof. Banach.

Centrum Matki Polki oczekuje teraz na wyznaczenie przez mnistra zdrowie nowego dyrektora. 

Źrodło: facebook Maciej Banach, Dziennik Łódzki