Szpitale
Wróć do RynekTesty prenatalne nowej generacji już w Szpitalu Południowym - we współpracy z CM Damiana
Od teraz pacjentki Warszawskiego Szpitala Południowego przy ul. Pileckiego 99 w Warszawie mogą przeprowadzać testy prenatalne nowej generacji VERACITY Premium. Usługa jest realizowana we współpracy z Centrum Medycznym Damiana.
Drugie na świecie przeszczepienie płuc u pacjenta z zespołem Mounier-Kuhna
Lekarze ze Śląskiego Centrum Chorób Serca w Zabrzu wykonali transplantację obu płuc u chorego z zespołem Mounier-Kuhna. To rzadka choroba genetyczna powodująca uszkodzenie tchawicy i oskrzeli głównych. Do tej pory opisano około 300 przypadków, na świecie żyje około 125 osób, u których zdiagnozowano chorobę. Przed kardiochirurgami z Zabrza lekarze tylko raz zdecydowali się na przeszczep płuc u chorego z zespołem Mounier-Kuhna.
Specjalista od najtrudniejszych operacji serca u dzieci w Zabrzu
Dzięki Stowarzyszeniu Nasze Serce udało się wznowić stałą współpracę z doktorem Tornike Sologashvilim, specjalistą od najtrudniejszych operacji serca z Uniwersyteckiej Kliniki Kardiochirurgii Dziecięcej w Genewie.
Wybrano wykonawcę budowy Nowego Szpitala Onkologicznego we Wrocławiu
Dolnośląskie Centrum Onkologii, Pulmonologii i Hematologii we Wrocławiu wybrało firmę PORR w przetargu na budowę Nowego Szpitala Onkologicznego we Wrocławiu. Budowa szpitala zostanie zrealizowana w ciągu 51 miesięcy od daty podpisania z wykonawcą umowy. To największa inwestycja w zdrowie Dolnoślązaków w historii regionu, współfinansowana przez Samorząd Województwa Dolnośląskiego oraz rząd RP.
Ratunek dla pacjentów z wysokim stężeniem cholesterolu zmienia życie pacjentów z hipercholesterolemią rodzinną i z bardzo wysokim ryzykiem chorób układu sercowo-naczyniowego
- Działanie inhibitora PCSK9 polega na tym, że blokuje gen PCSK9, powoduje to, iż cholesterol LDL (zły) jest rozkładany w wątrobie i nie trafia do krwiobiegu. W przypadku inklisiranu, poprzez działanie na siRNA zapobiegamy tworzeniu białka PCSK9. Zmniejsza się przez to ryzyko chorób oraz incydentów sercowo-naczyniowych. Są to bezpieczne i bardzo skuteczne leki – mówi profesor dr n. med. Krzysztof Milewski, kardiolog, ordynator Polsko-Amerykańskich Klinik Serca w Bielsku-Białej, American Heart of Poland.
Pierwszy w Polsce przeszczep serca pobranego za granicą
To pierwszy przypadek, kiedy zespół transplantacyjny z Polski pojechał po serce do przeszczepu poza granicę kraju. Pobrania dokonano w jednym ze szpitali na terenie Republiki Czeskiej. Transplantację przeprowadzono w Śląskim Centrum Chorób Serca w Zabrzu. Nowe serce otrzymał 46-letni Marcin z województwa świętokrzyskiego z ciężką niewydolnością serca, który został wpisany na Krajową Listę Oczekujących w 2017 roku.
SCCS tworzy Sieć Kardiologiczną w województwie śląskim
Śląskie Centrum Chorób Serca w Zabrzu, jako Regionalny Ośrodek Koordynujący, zaprasza do współpracy ośrodki w ramach Sieci Kardiologicznej. Do programu pilotażowego na poziomie I mogą być włączone działające w województwie śląskim ośrodki podstawowej opieki zdrowotnej (POZ), podmioty udzielające świadczeń ambulatoryjnych w poradni kardiologicznej, hipertensjologicznej (AOS I) oraz podmioty udzielające świadczeń w oddziałach o profilu kardiologicznym lub chorób wewnętrznych w trybie hospitalizacji (LS I).
Jeden dawca, dwóch biorców: pierwsze takie przeszczepienie wątroby w Polsce
W Katedrze i Klinice Chirurgii Ogólnej, Transplantacyjnej i Wątroby UCK WUM wykonano pionierskie na skalę kraju przeszczepienie wątroby pobranej od dawcy zmarłego i podzielonej dla dwóch dorosłych biorców. To kolejny kamień milowy w programie transplantologii na WUM.
Szpital Medicover z innowacyjnym leczeniem drżenia samoistnego i drżennej postaci choroby Parkinsona
Szpital Medicover jako jedyna prywatna placówka medyczna oferuje zabieg przy użyciu metody MRg-FUS, która pozwala na leczenie drżenia samoistnego i parkinsonowskiego. Zabieg polega na wykorzystaniu skoncentrowanej wiązki ultradźwięków, sterowanej za pomocą rezonansu magnetycznego, do zniszczenia struktur odpowiedzialnych za wywoływanie obniżających jakość życia pacjenta objawów.
Dlaczego tak ważna jest kolonoskopia. Zapisz się na bezpłatne badania
18 tys. zachorowań rocznie, 12,5 tys. zgonów – rak jelita grubego to drugi najczęściej występujący nowotwór w Polsce. Program badań przesiewowych raka jelita grubego ma na celu wykrywanie wczesnych zmian nowotworowych oraz łagodnych zmian prekursorowych i tym samym przyczyniać się do obniżenia liczby zgonów z powodu tej choroby.
Pierwszy przeszczep serca u dziecka w UCK Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego
Lekarze Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego (UCK WUM) przeszczepili po raz pierwszy w swojej placówce serce u dziecka. Lena czekała na nie cztery lata. „Mnie się uda, ja poczekam” - mówiła, oczekując na operację.
Rozrusznik serca nieodpłatnie sprawdzisz w Szpitalu Specjalistycznym w Pile
W ramach kontraktu z NFZ, Szpital Specjalistyczny w Pile im. Stanisława Staszica we współpracy z Grupą American Heart of Poland prowadzi specjalistyczną Poradnię Kardiologiczną realizująca również świadczenia dla wszystkich pacjentów ze wszczepionymi stymulatorami serca.