Szpitale
Wróć do RynekNa Pomorzu rusza program wczesnego wykrywania raka płuca
Ruszył Ogólnopolski Program Wczesnego Wykrywania Raka Płuca, którego głównym celem jest zmniejszenie śmiertelności wśród osób dotkniętych tą chorobą. W makroregionie północnym koordynatorem programu jest Uniwersyteckie Centrum Kliniczne.
Pierwsze w Polsce badania dot. zachorowań na Covid-19 wśród dzieci ruszają w Łodzi
Już we wrześniu w Instytucie Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi wystartują pionierskie badania poświęcone szczegółowej diagnostyce dzieci, które chorowały na Covid-19. To pierwsze takie miejsce w Polsce, w którym specjaliści będą oceniać, jak przechorowanie koronawirusa wpływa na zdrowie dzieci i młodzieży.
Pierwszy w Polsce przeszczep płuc pacjenta po infekcji Covid-19
Przeszczep płuc u chorego na Covid-19 wspólny wysiłek lekarzy z Krakowa, Tychów i Zabrza. I drugi taki przypadek na świecie - mówił dziś prof. Marian Zembala, dyrektor Śląskiego Centrum Chorób Serca w Zabrzu. W poniedziałek 7 września pacjent wraca do domu.
Laboratorium covidowe NIO-PIB z certyfikatem jakości QCMD
Uzyskanie certyfikatu QCMD oznacza, że NIO-PIB w Warszawie może legitymować się najwyższymi standardami jakości badań w kierunku wykrywania COVID-19, a personel i pacjenci NIO-PIB mogą być spokojni, że badania wykonywane są z należytą starannością i wiarygodnością.
Pilotażowy program wczesnego wykrywania raka płuca trafi do powiatu koneckiego
Mieszkańcy Końskich i powiatu koneckiego będą mogli skorzystać z pilotażowego programu wczesnego wykrywania raka płuc za pomocą niskodawkowej tomografii. Konecki Szpital Specjalistyczny św. Łukasza oraz Świętokrzyskie Centrum Onkologii w Kielcach właśnie podpisały w tej sprawie porozumienie.
Nie bój się szpitala w dobie Covid-19 - apeluje Polska Federacja Szpitali
Akcja #niebojsieszpitala została zainicjowana przez Polską Federację Szpitali ma na celu edukację i zmniejszenia nadmiernych obaw pacjentów w dobie COVID-19, z powodu których konieczne z przyczyn zdrowotnych procedury medyczne mogły by nie zostać wykonane, lub też były by wykonane zbyt późno.
Polskie szpitale dla ukraińskich dzieci
Cztery warszawskie szpitale: Centrum Medyczne „Żelazna”, Samodzielny Publiczny Szpital Kliniczny CMKP im. prof. W. Orłowskiego, Szpital Kliniczny WUM im. ks. Anny Mazowieckiej, Szpital Dziecięcy im. prof. Jana Bogdanowicza oraz Specjalistyczny Szpital Wojewódzki w Ciechanowie przekażą sprzęt do szpitali neonatologicznych i pediatrycznych na Ukrainie.
NFZ zapłaci nie za procedurę, a za efekty leczenia
O zmianach, jakie szykują się w finansowaniu szpitali, pisze Rzeczpospolita.
Szpitale samorządowe ważnym tematem kampanii wyborczej
Zadłużenie szpitali samorządowych rośnie i trzeba wreszcie coś z tym zrobić - podkreślał 16 września w "Faktach po Faktach" dr hab. Paweł Kowal z Koalicji Europejskiej. Czy także po wyborach szpitale otrzymywać będą kolejne kroplówki?