Centrum Medyczne Damiana ze stałym wsparciem dla Ukrainy

Opublikowane 14 października 2022
Centrum Medyczne Damiana ze stałym wsparciem dla Ukrainy
Wojna w Ukrainie trwa już blisko 250 dni. Strumień pomocy jest nadal potrzebny, a ta płynie z wielu miejsc Polski. Centrum Medyczne Damiana, zaangażowane w działania pomocowe od pierwszych dni wojny, do Zaporoża, Charkowa i Nikopola przekazało w ostatnich dniach ponad 4 tony darów. Mieszkańcy tych miast w ostatnich tygodniach otrzymali m.in. artykuły spożywcze, meble, środki do higieny osobistej, żywność dla zwierząt, a także sprzęt medyczny.
– Od pierwszych dni inwazji Rosji na Ukrainę angażujemy się w pomoc potrzebującym. Uruchomiliśmy m.in. pakiet bezpłatnej pomocy medycznej dla mieszkańców Ukrainy, w którego skład wchodził telefon zaufania oferujący wsparcie psychologiczne w języku polskim, rosyjskim i angielskim, bezpłatne wizyty u internisty czy pakiet podstawowych badań profilaktycznych. Wojna wciąż trwa, zatem nie możemy zatrzymywać się z naszym wsparciem. Pomoc jest potrzeba zwłaszcza teraz. Z tego też względu w ostatnich dniach dostarczyliśmy niezbędne produkty bezpośrednio do ukraińskich miastach. Serdecznie dziękuję polskiej firmie Rohlig Suus Logistics, która zaoferowała nam charytatywnie kompleksową obsługę logistyczną transportu do Zaporoża, Charkowa i Nikopola – mówi Marek Kubicki, Członek Zarządu Centrum Medycznego Damiana.

Największy pakiet wsparcia trafił do Nikopola, które w ostatnich dniach znajduje się pod ostrzałem. Tam dary zostały bezpośrednio rozdane mieszkańcom miasta. Z aparatu USG będą korzystali pacjenci  w Charkowie, natomiast do Zaporoża zostały dostarczone artykuły spożywcze i meble.

 
Centrum Medyczne Damiana (CMD) istnieje od 1994 r. Zapewnia pacjentom szeroki zakres opieki medycznej w ośmiu przychodniach w Warszawie oraz w Szpitalu. Pracują w nich lekarze wszystkich specjalności, z wieloletnią praktyką kliniczną zdobytą w wiodących placówkach polskich i zagranicznych.
Centrum Medyczne Damiana oferuje kompleksowy zakres konsultacji lekarzy, badań diagnostycznych; obrazowych i laboratoryjnych, rehabilitację i profilaktykę zdrowotna. W Szpitalu Damiana wykonywane są operacje w zakresie chirurgii ogólnej, ortopedii, okulistyki, laryngologii i ginekologii.
Zdrowie i bezpieczeństwo pacjentów gwarantowane są w oparciu o długoletnie doświadczenie lekarzy pracujących w Centrum Medycznym Damiana i najwyższe standardy w procesie leczenia. Wysoka jakość znalazła odzwierciedlenie w zdobytych przez CMD certyfikatach i nagrodach, takich jak: „Akredytacja Centrum Monitorowania Jakości”, Certyfikat ISO, „Szpital bez bólu”, „Bezpieczny Pacjent”, „Godło Quality International 2017” oraz „Miejsce przyjazne przyszłej Mamie”. W ciągu 27 lat swojego istnienia Centrum Medyczne Damiana ugruntowało swoją silną pozycję na rynku prywatnych usług medycznych. O unikatowości jego usług świadczą: indywidualne, przyjazne podejście do pacjentów, kompleksowa opieka medyczna, wysokie kwalifikacje personelu, a także zwracanie szczególnej uwagi na profilaktykę zdrowia.
Centrum Medyczne Damiana angażuje się także w działania charytatywne i współpracuje z m.in. z takimi organizacjami jak: UNICEF Polska, WOŚP oraz Fundacja Spełniamy Marzenia.

źródło: CM Damiana
Na zdjęciu: Personel ze szpitala w Zaporożu oraz w Charkowie