Lublin International Students’ Surgical Congress LISSC 2023 - trwa rejestracja

Opublikowane 24 stycznia 2023
Lublin International Students’ Surgical Congress LISSC 2023 - trwa rejestracja
Zaplanowana w dniach 14-16.04.2023 konferencja „Lublin International Students’ Surgical Congress LISSC 2023” to I Edycja Międzynarodowej Konferencji naukowo-szkoleniowej dla studentów i młodych lekarzy zrzeszająca pasjonatów oraz praktyków z zakresu szeroko pojętych dziedzin zabiegowych. Zakres specjalizacji branych pod uwagę zrzesza wszystkie specjalizacje zabiegowe, co podkreśla wielogatunkowość i rangę wydarzenia. Wydarzenie pod patronatem Medicalpress.
Plan konferencji zakłada 3 intensywne dni obejmujące: sesje naukowe, szeroką gamę warsztatów prowadzonych przez studentów oraz doświadczonych lekarzy i wiele innych ciekawych atrakcji. Ciekawym punktem konferencji będą rozmaite wykłady przeprowadzone przez wybitnych lekarzy z rozmaitych dziedzin zabiegowych. Konferencja organizowana jest przez Studenckie Koło Naukowe przy II Katedrze i Klinice Chirurgii Ogólnej, Gastroenterologicznej i Nowotworów Układu Pokarmowego wraz z Centrum Symulacji Medycznej Uniwersytetu Medycznego w Lublinie.

Głównym założeniem konferencji jest stworzenie unikalnego wydarzenia z chirurgią w tle, pozwalającego na propagowanie często niedocenianej dziedziny, która w ostatnich latach nie jest pierwszym wyborem wśród studentów myślących o swojej przyszłej specjalizacji. Jednym z założeń konferencji jest więc promocja dziedzin zabiegowych oraz doskonalenie umiejętności przyszłych chirurgów.

LISSC 2023 jest więc wydarzeniem, odpowiednim zarówno dla studentów chcących związać swoją przyszłość ze specjalizacjami zabiegowymi, jak i dla lekarzy praktyków i doktorantów chcących poszerzać swoje umiejętności zarówno praktyczne jak i naukowe. W ramach konferencji przewidywany jest udział 250 uczestników w sesjach naukowych oraz 200 uczestników warsztatów. Głównym językiem konferencji będzie język angielski. W związku z międzynarodowym charakterem wydarzenia sesje naukowe prowadzone będą w formie hybrydowej: stacjonarnie oraz za pośrednictwem połączenia audio-video.
 
Uczestnictwo w konferencji jest możliwe zarówno w formie aktywnej jak i biernej. Aktywni uczestnicy mogą prezentować swoje prace naukowe w formie opisu przypadków medycznych, prac oryginalnych, meta analiz czy prac przeglądowych oraz brać udział w ciekawych wykładach i sesjach naukowych. Forma uczestnictwa będzie wybierana przy rejestracji uczestnika konferencji za pośrednictwem naszej strony internetowej oraz social mediów na naszej stronie na Facebooku.

Rejestracja ruszyła 16 stycznia i potrwa do 10 marca 2023. Forma bierna pozwala na wysłuchanie ciekawych wykładów i sesji naukowych bez prezentowania własnej pracy. Udział w warsztatach jest możliwy zarówno dla uczestników aktywnych jak i biernych. Uczestnictwo w konferencji jest płatne i tak dla uczestników aktywnych stacjonarnie – 80 zł, dla uczestników aktywnych on-line – 50 zł, dla uczestników biernych stacjonarnie – 20 zł oraz dla uczestników biernych on-line udział jest bezpłatny.
 
Uroczyste otwarcie konferencji z wykładem inauguracyjnym przewidziane jest na drugi dzień konferencji tj. sobotę, wtedy też rozpoczniemy 2 dni pełne intensywnych sesji naukowych, wykładów oraz innych aktywności przewidzianych dla uczestników aktywnych i biernych. Pierwszy dzień konferencji to dzień głównie nastawiony na tematyczne warsztaty prowadzone pod okiem ekspertów rozmaitych dziedzin zabiegowych. Program zakłada bowiem warsztaty z symulacji medycznej przeprowadzone w salach wysokiej wierności CSM z chirurgii ogólnej, torakochirurgii oraz medycyny ratunkowej w warunkach SOR. Wykorzystanie sal wysokiej wierności pozwoli naszym uczestnikom przenieść się do świata symulacji medycznej i z perspektywy lekarza praktyka sprawdzić się w różnych scenariuszach postępowania z pacjentem symulowanym. Wykorzystanie symulacji medycznej dostępnej w naszym uczelnianym Centrum Symulacji Medycznej pozwala bowiem na doskonalenie swoich umiejętności medycznych na najwyższym światowym poziomie. Dalsza część warsztatów prowadzona również w budynku CSM przewidziana jest w formie ćwiczeń praktycznych z różnych dziedzin tj. chirurgii ogólnej, ortopedii, neurochirurgii, torakochirurgii, chirurgii stomatologicznej, chirurgii robotycznej, ginekologii czy warsztatów z USG.

Gama warsztatów jest więc szeroka co pozwoli na to, by każdy z naszych uczestników znalazł coś dla siebie. Naukowo-szkoleniowy charakter naszego wydarzenia stawia nie tylko na bogaty program sesji naukowych, ale również na doskonalenie praktycznych umiejętności naszych uczestników pod czujnym okiem ekspertów. Warsztaty prowadzone będą przez członków studenckich kół naukowych naszej uczelni oraz ich opiekunów. Takie połączenie stawia nie tylko na możliwość bogatej gamy warsztatów, ale również pokazuje możliwości przekazywania wiedzy między studentami, która nadzorowana jest przez lekarzy praktyków poszczególnych dziedzin zabiegowych. Szczegółowy program konferencji wraz z programem warsztatów ukaże się niebawem na stronie internetowej oraz social mediach naszej konferencji.
 
Serdecznie zapraszamy do udziału w I edycji międzynarodowej konferencji zabiegowej LISSC 2023!

Więcej na: Lublin International Students' Surgical Congress (lissc2023.pl)

źródło: LISSC