Karetki dla dzieci już mają zimowe opony - kolejny rok wsparcia PZPO na rzecz Centrum Zdrowia Dziecka

Opublikowane 16 października 2023
Karetki dla dzieci już mają zimowe opony - kolejny rok wsparcia PZPO na rzecz Centrum Zdrowia Dziecka
Polski Związek Przemysłu Oponiarskiego oraz producenci opon w nim zrzeszeni po raz kolejny przekazali opony dla Centrum Zdrowia Dziecka – we współpracy z Patrycją Piekutowską, oficjalną ambasadorką CZD. W ramach wsparcia firmy członkowskie PZPO: Apollo, Bridgestone, Continental, Goodyear, Hankook, Michelin, Nokian, Pirelli przekazują w samym 2023 roku 100 sztuk opon dla transportu medycznego Centrum, dodając je do przekazanych w ubiegłych latach blisko 150 sztuk.
– Cieszymy się, że możemy wesprzeć najmłodszych pacjentów i zespoły odpowiedzialne za transport w Centrum Zdrowia Dziecka. Opony osobowe i dostawcze, które przekazaliśmy, oparte są na najlepszych technologiach wypracowanych przez poszczególne firmy członkowskie i jestem pewny, że z powodzeniem będą służyć bezpieczeństwu małych pacjentów, a także, ze względu na swoją energooszczędność, pozwolą oszczędzić na zużyciu paliwa – podkreśla Jacek Pryczek, Prezes Zarządu PZPO. Skoro wszyscy jako członkowie PZPO produkujemy wysokiej jakości opony, to warto, żebyśmy również skutecznie wpływali na poprawę bezpieczeństwa na drogach przez edukację na temat świadomej eksploatacji i serwisowania opon. Temu m.in. służy kampania PZPO #OponyMająMoc, w której pokazujemy – także w testach na torze – jak istotne jest stosowanie się przez każdego z nas do prostej zasady 3xP, co oznacza: porządne opony, profesjonalny serwis i prawidłową eksploatację. Społeczna odpowiedzialność jest ważnym elementem naszego zaangażowania w poprawę bezpieczeństwa na polskich drogach – dodaje prezes Pryczek.

Przekazane komplety zimowych opon będą montowane w najbliższym czasie w specjalistycznych samochodach przewożących narządy do transplantacji, autach rozwożących po całej Polsce jedzenie do karmienia pozaustrojowego i wreszcie w karetkach. Zastąpią komplety opon letnich, które zrobiły kilkadziesiąt tysięcy kilometrów w drodze po życie dla dzieci w całej Polsce.

– Opony dla Centrum Zdrowia Dziecka przekazujemy już trzeci rok. Bardzo zależy nam, żeby przyczyniały się choć w małym stopniu do sukcesu tej ciężkiej pracy, jaką wykonuje cały personel Centrum. Opona to trzeci najszybciej obracający się element w samochodzie, a od jej kondycji zależy bezpieczeństwo i zdrowie pasażerów. W samochodach dostawczych, które przecież są większe i cięższe od osobowych czy nawet SUVów, opony mają jeszcze trudniejsze zadanie. Ich zły dobór czy jazda na ogumieniu niedostosowanym do sezonu to droga hamowania dłuższa nawet o kilkanaście metrów na mokrej drodze – podkreśla Piotr Sarnecki, dyrektor generalny PZPO.

– Jesteśmy wdzięczni PZPO za przekazane opony, które są ogromnym wsparciem dla całej floty pojazdów Instytutu „Pomnik-Centrum Zdrowia Dziecka”. Przekazane opony są najwyższej jakości – co gwarantuje bezpieczeństwo i komfort jazdy. Instytut realizuje transport małych pacjentów, żywienia dojelitowego, pozajelitowego, transport w ramach zakładu opieki długoterminowej w warunkach domowych i wiele innych na terenie całego kraju. Nasza flota medyczna pokonuje codziennie duże dystanse, dlatego dobrej jakości opony mają tak duże znaczenie – wskazuje Marek Migdał dyrektor Centrum Zdrowia Dziecka.

– Kontynuacja tego wspaniałego projektu trwającego już trzeci rok jest dowodem na to, że czasem nawet zupełnie nieoczywiste tematy są niezwykle ważne. Te znakomite opony przekazane ponownie pro bono dla wszystkich pojazdów Centrum Zdrowia Dziecka to bezpieczeństwo dla kierowców karetek, pojazdów medycznych i tych, o których nikt nie mówi, a które przemierzają tydzień w tydzień cała Polskę – samochodów rozwożących specjalne pokarmy do żywienia pozaustrojowego. Są one przygotowywane tylko w Centrum Zdrowia Dziecka i zabezpieczają życie blisko 300 dzieci w Polsce. Cała flota Centrum pokonuje rocznie ponad 1 mln kilometrów! Jestem wzruszona, że Zarząd PZPO i firmy członkowskie mają tak piękną wrażliwość. Dziękuję za ten wspaniały gest! dodaje Patrycja Piekutowska, ambasadorka Centrum Zdrowia Dziecka.

Więcej informacji na stronach pzpo.org.pl


źródło: pzpo