Inwestycja w wiedzę wypłaca najlepsze odsetki - warsztat dla inwestorów spółek biotechnologii medycznej

Opublikowane 12 maja 2022
Inwestycja w wiedzę wypłaca najlepsze odsetki - warsztat dla inwestorów spółek biotechnologii medycznej
Biotechnologia medyczna to niezwykle dynamicznie rozwijający się sektor gospodarki oparty na zaawansowanej wiedzy i technologii. Chcąc przybliżyć inwestorom ten sektor Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie (GPW) oraz Polski Związek Innowacyjnych Firm Biotechnologii Medycznej BioInMed organizują spotkanie edukacyjne dla inwestorów na temat inwestowania w spółki z sektora biotechnologii medycznej. Warsztat odbędzie się 17 maja 2022 r. w godzinach 14:15-18:00 na Sali Notowań GPW.
Podczas spotkania inwestorzy będą mieli okazję posłuchać ekspertów i analityków pokrywających sektor biotechnologii medycznej: Sylwii Jaśkiewicz, Dyrektora Zarządzającego w Wydziale Analiz i Rekomendacji z Domu Maklerskiego BOŚ, oraz Beaty Szparagi-Waśniewskiej, Deputy Head of Equity Research w IPOPEMA Securities. O tym, jak wygląda analiza spółek biotechnologii medycznej z perspektywy inwestora, opowie również Zofia Szewczuk, Dyrektor Inwestycyjny, Polski Fundusz Rozwoju.

– Spółki biotechnologiczne mają swoją specyfikę, której zrozumienie jest kluczowe przy inwestycjach w tej branży. Dlatego też z dużą radością przyjęliśmy propozycję Polskiego Związku Innowacyjnych Firm Biotechnologii Medycznej BioInMed, aby wspólnie z BioInMed zorganizować warsztaty dotyczące inwestowania w spółki biotechnologii medycznej. Na Głównym Rynku GPW notowanych jest obecnie 10 takich podmiotów o wartości rynkowej 3,7 mld zł, zaś na rynku NewConnect 12 spółek o wartości rynkowej 1,0 mld zł. Mamy nadzieję, że coraz więcej spółek z tej branży będzie chciało pozyskiwać kapitał poprzez emisje akcji na rynku kapitałowym – mówi Marek Dietl, Prezes Zarządu GPW.

Nie od dziś wiadomo, że łatwiej zarabia się właśnie tam, gdzie rynek szybko rozwija się i rośnie. Dlatego właśnie inwestorzy powinni rozważyć posiadanie ekspozycji w swoim portfelu na rynek biotechnologii medycznej. Jednak, aby odpowiedzialne zainwestować środki w spółki z tej branży niezbędne jest zrozumienie, z jaką materią mamy do czynienia. Analiza spółek biotechnologii medycznej jest trudna. Nie każda informacja o spółce i jej projektach, chociaż pozornie może wydawać się kluczowa, jest i powinna być cenotwórcza – tłumaczy Marta Winiarska, Prezes Polskiego Związku Innowacyjnych Firm Biotechnologii Medycznej BioInMed.
Warsztat dla inwestorów, który ma na celu przybliżenie im branży biotechnologii medycznej oraz zasad inwestowania w ten sektor, odbędzie się 17 maja 2022 (wtorek) w godzinach 14:15-18:00 na Sali Notowań GPW, ul. Książęca 4, Warszawa.

Link do rejestracji:
https://www.gpw.pl/warsztat


źrodło: komunikat