Redakcja
Redakcja MedicalPress
Wszystkie artykuły autora
Czy Euro 2024 zmienia nasze wzorce snu? Badania odkrywają wpływ Mistrzostw Europy na sen kibiców
Platforma medyczna Zbadani.pl łączy siły z HomeDoctor
Rusza Santander X Global Health Challenge – wyzwanie dla startupów zajmujących się rozwiązaniami w opiece zdrowotnej
Luka finansowa w budżecie NFZ: może zabraknąć 159 mld zł w perspektywie najbliższych trzech lat
Misja Rak Płuca 2024 - 2034. Eksperci z wielu dziedzin łączą siły na rzecz poprawy opieki nad chorymi na nowotwory płuc
Polska znajduje się wśród krajów UE, w których współczynniki umieralności z powodu nowotworów są najwyższe, a rak płuca to główna przyczyna zgonów z powodu chorób nowotworowych zarówno wśród kobiet jak i mężczyzn. Co roku odnotowuje się ok. 22 tys. zachorowań na ten nowotwór i ok. 23 tys. zgonów z tego powodu. – Mając na uwadze te wyzwania, Polska Grupa Raka Płuca we współpracy ponad 10 towarzystwami naukowymi i organizacjami pacjentów działającymi w obszarach medycyny rodzinnej, diagnostyki, chirurgii i onkologii, powołała dziś MISJĘ RAKA PŁUCA 2024 – 2034, na rzecz poprawy efektów opieki nad pacjentami z rakiem płuca w Polsce w perspektywie najbliższych 10 lat. – powiedział prof. Dariusz M. kowalski, sekretarz generalny Polskiej Grupy Raka Płuca.
Niewydolność serca: konieczne wyjście ze szpitali do POZ i AOS
Sport lekarstwem na nadciśnienie tętnicze? Czy osoby z nadciśnieniem mogą bezpiecznie uprawiać sport?
W czerwcu o migrenie i miastenii. Neurologia czeka na zmiany organizacyjne
Dzięki wsparciu ABM, JJP Biologics rozpoczyna badania nad innowacyjnym przeciwciałem monoklonalnym
Pacjenci z chorobami rzadkimi nie oczekują, że będą traktowani w specjalny sposób
Jak twierdzą przedstawiciele Ministerstwa Zdrowia i parlamentarzyści zajmujący się tematyką zdrowotną, choroby rzadkie stały się jednym z priorytetów działań w obszarze ochrony zdrowia w Polsce. Pacjenci z kolei podkreślają, że nie oczekują specjalnego traktowania ani przywilejów, a jedynie takich samych szans, jak inni obywatele. O tym, jak obecnie wygląda sytuacja w obszarze chorób rzadkich w Polsce rozmawiali uczestnicy dyskusji, pt. „Choroby rzadkie a równość w opiece zdrowotnej” podczas konferencji „Szczyt Zdrowie 2024”.
Powstało Stowarzyszenia Rodzin z Zespołem Angelmana i zaprasza na Ogólnopolski Zlot Aniołków!
Z radością informujemy o powstaniu Stowarzyszenia Rodzin z Zespołem Angelmana, organizacji non-profit, która jednoczy polskich chorych na ZA i ich najbliższych, reprezentuje ich głos oraz dąży do tego, żeby mieli lepszy dostęp do niezbędnej opieki medycznej i sprzętu, a docelowo do terapii genowej.