Proponowane filmy
Liczba pacjentów z chorobami nerek stale rośnie. Jak sobie pomóc? Perspektywa pacjenta 16:40

Liczba pacjentów z chorobami nerek stale rośnie. Jak sobie pomóc? Perspektywa pacjenta

Rozmowa z Rajmundem Michalskim.
Czy Polki są świadome zagrożeń zdrowotnych? 09:41

Czy Polki są świadome zagrożeń zdrowotnych?

Rozmowa z dr Jerzym Gryglewiczem
Prof. Jerzy Wydmański: Onkologia to gra zespołowa. O roli radioterapii w leczeniu raka prostaty 29:06

Prof. Jerzy Wydmański: Onkologia to gra zespołowa. O roli radioterapii w leczeniu raka prostaty

Rozmowa z prof. Jerzym Wydmańskim.
Prof. Jerzy Wydmański: Radioterapia śródoperacyjna wymaga współpracy 08:03

Prof. Jerzy Wydmański: Radioterapia śródoperacyjna wymaga współpracy

Obejrzyj wuwiad.

Ciężkie niedocukrzenie to stan zagrożenia życia. Co robić?

W stanie ciężkiego niedocukrzenia (hipoglikemii), gdy diabetyk traci przytomność i mogą wystąpić drgawki, musisz działać. Pomarańczowy zastrzyk z glukagonem, który taka osoba powinna mieć przy sobie, może uratować mu życie - podkreśla dr n. med. Lidia Groele, endokrynolog i diabetolog dziecięcy z UCK Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Diabetycy zwykle mają opaskę, która informuje o ich chorobie i noszą ze sobą lek ratujący im życie - w pomarańczowym pudełeczku.
2023-04-20 10:09

WCCI Warsaw, czyli silna struktura sercowo-naczyniowa

W dniach 19-21.04.2023 r. odbywają się 27-dme warsztaty Warsaw Course on Cardiovascular Interventions (WCCI) organizowane przez Fundację Wspierania Kardiologii Interwencyjnej pod auspicjami Asocjacji Interwencji Sercowo-Naczyniowych Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego oraz we współpracy EAPCI i EuroPCR. W tworzeniu programu tych najstarszych i jednych z najbardziej prestiżowych warsztatów kardiologicznych w Europie udział biorą przedstawiciele Asocjacji Intensywnej Terapii Kardiologicznej PTK, Klub 30 PTK oraz grupa Euro 4C EAPCI.
2023-04-19 13:22

Światowy Tydzień Pierwotnych Niedoborów Odporności (PNO) – jak przyspieszyć rozpoznanie PNO u dzieci? 

W dniach 22–29 kwietnia na całym świecie obchodzony jest Światowy Tydzień PNO. Celem inicjatywy jest edukacja społeczeństwa oraz środowiska lekarskiego, tak aby chorzy jak najszybciej zostali zdiagnozowani oraz otoczeni właściwą opieką. W tym roku zwraca się uwagę na przekształcanie rzeczywistych danych w wiedzę – w celu poprawienia sytuacji w obszarze PNO.
2023-04-19 11:34

Posiedzenie Rady do spraw Taryfikacji nr 9/2023 w dniu 20.04.2023 r.

W czwartek 20 kwietnia, podczas posiedzenia Rady do spraw Taryfikacji, AOTMIT omówi m.in. mechanizmy finansowania świadczeń w ustawie o Krajowej Sieci Onkologicznej.

2023-04-19 10:56

Rak jelita grubego coraz częściej dotyka młodych ludzi

Choć rak jelita grubego dotyczy najczęściej osób po 50. roku życia w doniesieniach z ostatnich lat zwraca się uwagę na rosnącą liczbę zachorowań w młodszych grupach wiekowych - według niektórych doniesień w młodszej grupie doszło nawet do podwojenia liczby w ciągu niecałych dwóch dekad. Dlaczego tak się dzieje?
2023-04-19 09:57

Tydzień dla Serca - wyzwania i potrzeby polskiej kardiologii

18-24 kwietnia br. obchodzimy Tydzień dla Serca. W tym szczególnym czasie Polskie Towarzystwo Kardiologiczne (PTK) pragnie przypomnieć, że kondycja serca leży w naszych rękach. Znaczący wpływ na stan naszego układu sercowo-naczyniowego mają profilaktyka, styl życia i regularne wizyty u lekarza. Niestety pomimo wielu działań edukacyjnych, Polacy w dalszym ciągu umierają gównie na choroby układu sercowo-naczyniowego. Według danych NIZP-PZH choroby układu krążenia odpowiadają za 34,8 proc. zgonów w Polsce[1].
2023-04-18 11:21