Redakcja
Redakcja MedicalPress
Wszystkie artykuły autora
Osoby z niepełnosprawnością i ich opiekunowie czekają na ustawę o asystencji osobistej
Czy polscy lekarze znajdą receptę na unowocześnienie służby zdrowia?
Nowoczesne technologie w medycynie to branża wyjątkowa, ponieważ pozwala ratować pacjentów i każdego dnia poprawia jakość życia milionów ludzi na świecie. Przez około sześćdziesiąt lat rynek opieki zdrowotnej był zdominowany przez duże firmy technologiczne, a niewielkie startupy pozostawały w cieniu, niemalże niezauważone. Pandemia COVID-19 stała się katalizatorem transformacji sektora, bo zwróciła uwagę kluczowych interesariuszy na mniejsze inicjatywy. Od tego czasu med-techy biją rekordy popularności wśród inwestorów, a rynek nieustannie rośnie, korzystając z najnowszych zdobyczy technologicznego postępu. Według raportu McKinsey do 2027 rynek med-tech osiągnie wartość 550 miliardów dolarów. Branża usług medycznych jest otwarta na innowacje jak nigdy dotąd, otwiera się na nie także i Polska. Tak szybki wzrost kryje jednak w sobie wiele pułapek, które mogą znacząco utrudnić twórcom innowacji drogę do ich wdrożenia.
Problemy ze zdrowiem psychicznym przez mniejszą aktywność fizyczną Polaków
Darmowe konsultacje psychoonkologa w Onkofundacji Alivia dla mieszkańców województwa mazowieckiego
Leczenie, które pozwala rodzicom dzieci z SMA na powrót do pracy
Grupa LUX MED z nową umową bliżej realizacji celów dekarbonizacyjnych
Pierwsza w Polsce implantacja nowego - samorozprężalnego reduktora przepływu do zatoki wieńcowej w leczeniu dławicy opornej na leczenie
Stabilne Zatrudnienie, czyli aktywizacja zawodowa osób z niepełnosprawnościami w praktyce
Pasożyty we włosach mogą być szkodliwe dla oczu
Stać nas na to, żeby szczepić seniorów bezpłatnie, ale nie stać nas, aby ich nie szczepić
Korzyści ze stosowania leków podskórnych w onkologii - perspektywa systemowa i pacjencka
NFZ publikuje pierwszy wykaz świadczeniodawców zakwalifikowanych do Krajowej Sieci Onkologicznej
W Biuletynie Informacji Publicznej NFZ – 25 lipca 2024 roku – ogłoszono wykazy świadczeniodawców zakwalifikowanych do KSO na terenie danego województwa, które obowiązują od 26 lipca 2024 r. do 26 lipca 2026 r. Wykaz świadczeniodawców zakwalifikowanych do poszczególnych poziomów zabezpieczenia KSO obowiązuje przez 2 lata od dnia następującego po dniu jego ogłoszenia.