Redakcja
Redakcja MedicalPress
Wszystkie artykuły autora
Senat zamierza ogłosić rok 2025 rokiem profilaktyki zdrowotnej
Parlamentarny Zespół ds. Kardiologii o priorytetach leczenia chorób układu krążenia
Rejestr zdarzeń niepożądanych kluczowy w poprawie bezpieczeństwa pacjentów
7 sposobów na U - dane wakacje!
Polska po raz pierwszy organizatorem międzynarodowej debaty na temat chorób otępiennych
Katarzyna Cichopek i Maciej Kurzajewski: Regularne badania profilaktyczne stawiamy sobie za punkt honoru. Chcemy być zdrowi i aktywni!
Pierwszeństwo lekarza nad pacjentem w dostępie do wyników jego badań
Dziś Światowy Dzień Choroby Parkinsona: pacjenci i neurolodzy czekają na program opieki koordynowanej
Każdego roku w Polsce na tę chorobę zachoruje prawie 8 tys. osób, a obecnie cierpi ponad 90 tys. osób. Nieco częściej chorują mężczyźni, szczególnie po 60. roku życia. Niestety coraz częściej zdarza się, że choroba ta jest rozpoznawana u osób młodszych – po 40., a nawet 30. roku życia. Częstotliwość występowania i ryzyko zachorowania wzrastają jednak wraz z wiekiem. Ale przyczyną szybko rosnącej z roku na rok zachorowalności jest nie tylko starzenie się społeczeństw, ale także zanieczyszczenie środowiska oraz powszechne stosowanie w rolnictwie pestycydów.
Sukces konferencji na temat opieki koordynowanej w POZ!
III edycja - Wiosny e-zdrowia i koordynacji na Lubelszczyźnie - kolejny rok z rzędu owocna! Na zaproszenie Lubelskiego Związku Lekarzy Rodzinnych – Pracodawców pojawiło się kilkuset uczestników oraz wielu wybitnych prelegentów, zapewniających wysoki poziom merytoryczny wydarzenia. Praktyczne warsztaty, interaktywne wykłady oraz gorące dyskusje na korytarzach – to pokazuje, że choć opieka koordynowana w POZ funkcjonuje od wielu miesięcy, temat jest wciąż żywy i budzi emocje.