Aktualności
Wróć do AktualnościWszystko, co warto wiedzieć o ranach przewlekłych – przyczyny, diagnoza, leczenie
Cztery serie leku Magne B6 wycofane z obrotu – decyzja GIF z powodu problemów jakościowych
Jedno piwo lub kieliszek wina dziennie kurczy mózg – gigantyczna analiza ujawnia skalę zagrożenia
18 mld zł dla ochrony zdrowia: nowe finansowanie, wyższe wynagrodzenia i premie dla szpitali
eCAN Plus: Cyfrowa rewolucja w onkologii na skalę europejską
Cyfrowa transformacja systemów opieki zdrowotnej nie jest już wizją przyszłości, lecz dynamicznie rozwijającym się procesem, który zmienia sposób leczenia i opieki nad pacjentem. W centrum tych zmian znajduje się onkologia – dziedzina, która zyskuje dzięki telemedycynie nowe narzędzia, szerszy zasięg i realne wsparcie pacjentów. Po sukcesie projektu eCAN, europejskie instytucje – z aktywnym udziałem Narodowego Instytutu Onkologii – rozpoczęły kolejny etap cyfrowej rewolucji: eCAN Plus.
Refundacja flozyn w pełnym spektrum niewydolności serca - to zmiana, na którą czekało środowisko kliniczne i pacjenci
Czerwiec – Miesiąc Świadomości Hidradenitis Suppurativa (HS)
Czerwiec to Miesiąc Świadomości Hidradenitis Suppurativa (HS) – przewlekłej, zapalnej choroby skóry, która mimo ogromnego wpływu na jakość życia pacjentów wciąż pozostaje mało znana. Hidradenitis Suppurativa to nie tylko bolesne zmiany skórne, ale też ogromne cierpienie psychiczne, stygmatyzacja i wykluczenie społeczne. Wielu chorych przez lata nie otrzymuje właściwej diagnozy ani skutecznego leczenia. Dlaczego tak się dzieje? Jak rozpoznać chorobę i jakie są obecnie dostępne formy terapii? Miesiąc świadomości HS to dobry moment, by lepiej zrozumieć sytuację pacjentów i zadbać o realną zmianę.
Rak jajnika i przewodu pokarmowego na liście chorób zawodowych – nowelizacja przepisów ws. azbestu
Polacy coraz gorzej śpią. Główne przyczyny bezsenności to stres, gonitwa myśli i technologia
Polki walczą o równe szanse w onkologii – ruszyła Koalicja Onkozdrowia Kobiet
W Polsce kobiety zmagające się z nowotworami nadal nie mają takich samych szans na diagnozę i leczenie jak pacjentki w Europie Zachodniej. Dlatego dziś w Warszawie zainaugurowano działalność Koalicji Onkozdrowia Kobiet – inicjatywy zrzeszającej czołowe organizacje pacjenckie, której celem jest zmiana tej sytuacji. Wspólnie domagają się skuteczniejszej profilaktyki, lepszego dostępu do nowoczesnych terapii i równości w opiece onkologicznej – bez względu na miejsce zamieszkania.